Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 1 » Світлана Щирбул: «Заняття в Дитячій школі мистецтв – це не лише перші кроки до майбутньої професії, але й всебічний розвиток дитини»
19:29
Світлана Щирбул: «Заняття в Дитячій школі мистецтв – це не лише перші кроки до майбутньої професії, але й всебічний розвиток дитини»
Дитяча школа мистецтв – важливий заклад культури міста Сміли, який здійснює мистецьку підготовку дітей за рядом напрямків. Про особливості діяльності культурної  установи ми поспілкувалися з її директором Світланою Іванівною Щирбул.

  – Світлано Іванівно, які основні напрямки охоплює в своїй діяльності Дитяча школа мистецтв?

– Вихованці Дитячої школи мистецтв займаються за кількома основними напрямками: музичні інструменти, сольний спів, хореографія та образотворче мистецтво. Загалом у школі навчається 405 дітей, працює 28 викладачів.

  – Які музичні інструменти мають можливість опановувати вихованці очолюваного Вами закладу?

– Дитяча школа мистецтв існує вже 58 років й свою роботу заклад розпочинав саме в статусі музичної школи. За весь період історії вихованці закладу опановували гру на різних музичних інструментах. Серед музичних напрямків, які функціонують в Дитячій школі мистецтв сьогодні, представлені гітара, фортепіано, баян та акордеон, скрипка, духові інструменти (кларнет, труба, саксофон). Серед музичних напрямків найбільшу увагу дітей привертає гітара. Мабуть, це пов’язано передусім із тим, що цей музичний інструмент є транспортабельним, незмінно користується увагою саме молодого покоління, адже саме гітара є традиційним атрибутом різних зустрічей, вечорів, походів тощо. Крім цього, серед музичних інструментів, які опановують учні школи мистецтв, досить популярним є фортепіано.

  – Багато батьків прагнуть, щоб діти серйозно займалися танцювальним мистецтвом. Яку хореографію викладають у Школі мистецтв?


– Діти вивчають хореографію у двох напрямках: народно-сценічний та спортивно-бальний. Перший веде педагог Любов Іванівна Васильєва. Вона сама пройшла таку школу, що рівних їй, мабуть, немає в області. Коли до нас приїздить головний балетмейстер Черкаського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Володимир Татарінов, він говорить про випускників Любові Васильєвої як про артистів, яких можна брати до будь-якого професійного ансамблю. Наші випускники в основному поповнюють ряди студентства Дніпропетровського хореографічного коледжу. Уже на 4-му курсі навчання їх залюбки запрошують працювати закордон, де вони виступають в балетних, естрадних танцювальних групах, шоу-програмах тощо. Спортивно-бальну хореографію в Дитячій школі мистецтв викладає Ольга Юріївна Цибко – талановитий педагог, якого по-справжньому люблять діти та їхні батьки.

  – А якими видами образотворчого мистецтва займаються вихованці Дитячої школи мистецтв?


– Роботи, які діти створюють на заняттях образотворчого мистецтва, просто вражають. Колись ми переглядали наші запасники і дійшли до висновку, що з року в рік ми можемо бачити все більш яскраві і талановиті дитячі роботи. Наші вихованці створюють картини різних жанрів, використовують різні техніки. Крім картин, наші учні працюють над оригінальними скульптурними роботами зі спеціального скульптурного пластиліну. Діти займаються у двох талановитих викладачів – Лариси Вікторівни Мандро та Людмили Іванівни Попович. На заняттях панує демократична атмосфера. Викладачі, слідкуючи за творчим процесом, контролюють також психологічний стан учнів, адже за допомогою кольорів, відтінків, сюжетів дитина так чи інакше виражає свій внутрішній емоційний стан.  

  – Скажіть, а які відділення Дитячої школи мистецтв користуються сьогодні найбільшою популярністю і які, можливо, затребувані менше?


– В останні роки найбільшою популярністю в дітей користуються такі напрямки, як хореографія, гітара, сольний спів та образотворче мистецтво. Навіть фортепіано має не такий попит, як сольний спів. При цьому дуже турбує той факт, що досить мало бажаючих опановувати гру на скрипці.

  – Яким чином можна стати учнем Дитячої школи мистецтв?

– У нас дуже жорсткий відбір. Наприкінці серпня ми зазвичай влаштовуємо один єдиний екзамен, впродовж якого ретельно відбираємо лише найкращих. Минулого року наприклад, поза школою залишилися до 100 талановитих дітей, яких ми не змогли взяти просто в зв’язку з обмеженістю того учнівського контингенту (420 осіб), який ми набираємо до 1 вересня. Навчальна програма різних напрямків розрахована на 6 та 8 років навчання, при чому таким чином, щоб до 9-го класу загальноосвітньої школи наші учні вже отримали диплом Школи мистецтв. Це дасть їм можливість вступати до професійних закладів освіти, щоб опановувати в них той напрямок, за яким вони навчалися у нас, але вже на професійному рівні. Наприклад, в один з останніх років випуску з 40-ка випускників за обраним профілем навчатися продовжили 23 наших учні. Але попри те, що наша робота спрямована передусім на виховання майбутніх професіоналів мистецької сфери, варто розуміти, що заняття у Школі мистецтв – це всебічний розвиток дитини.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 4.8/4
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.