Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Февраль » 15 » У Смілі планують скоротити п’ять бібліотек
16:00
У Смілі планують скоротити п’ять бібліотек
Сміла
 
Смілянські депутати звернулись з листом до Віце-прем’єр-міністра-Міністра культури України В’ячеслава Кириленка з проханням погодити скорочення кількості бібліотечних філій з 9 до 4.


 
Додаток до рішення міської ради від ___________ № __________
 
ЗВЕРНЕННЯ
щодо реорганізації Смілянської міської
централізованої бібліотечної системи

Постановою Кабінету Міністрів від 30.05.1997 р. № 510 «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні» передбачено мінімальні нормативи забезпечення бібліотечними закладами населення.

Не зважаючи на те, що кількість населення в місті порівняно зменшилася з 81900 у 1995 році до 67651 у 2015 році, мережа бібліотечних закладів не переглядалася, і на сьогодні становить 9 бібліотек, з них - дві дитячі. Забезпеченість бібліотечними закладами на 10 тисяч населення найвища в Черкаській області (коефіцієнт 1,3).

До 2011 року галузь культури міста , в тому числі і бібліотечні заклади фінансувалися в повному обсязі. Починаючи з 2011 року галузь фінансується на 78% і лише з міського бюджету. Тому постало питання проведення оптимізації мережі.

З урахуванням вищевикладеного, не порушуючи прав читачів на отримання доступу до інформації, міська рада має на меті привести у відповідність мережу бібліотечних закладів.

Дане питання неодноразово розглядалося на профільній депутатській комісії і було схвалене та підтримане депутатами міської ради.

Проведена реорганізація сприятиме якісному обслуговуванню населення в сучасних умовах з урахуванням нових методів і форм роботи. Усі соціальні права бібліотечних працівників при проведення реорганізації будуть дотримані згідно з чинним законодавством.

У зв’язку із значним дефіцитом бюджету міста Сміла та відсутністю державного фінансування галузі культури, з метою економії бюджетних коштів та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» міська рада просить погодити реорганізацію Смілянської міської бібліотечної системи шляхом приєднання бібліотечних філіалів і створення Централізованої бібліотечної системи в складі 4 бібліотек, а саме: Центральна бібліотека для дорослих, центральна бібліотека для дітей, бібліотека сімейного читання та бібліотечний філіал мікрорайону М. Яблунівки.

Секретар міської ради                                                           В.А.Федоренко

Бобошко
40030
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/2
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.