Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Январь » 26 » У Смілі розпочалися заходи з нагоди чергової річниці визволення міста
01:39
У Смілі розпочалися заходи з нагоди чергової річниці визволення міста
24 січня у читальному залі Центральної дитячої бібліотеки п’ятикласники гімназії ім. В.Т. Сенатора зібралися на годину пам’яті «У назвах вулиці їхні імена», яку з нагоди 69-ї річниці визволення Сміли від німецько-фашистських загарбників підготувала та провела бібліотекар Наталія Сірик. У вступному слові вона торкнулася актуального питання:

– Багато сучасних дітей дуже мало знають про Велику Вітчизняну війну. Здається, ми все знаємо про війни світів із фантастичних книжок, про історію інопланетних війн із фільмів, про війну кіборгів і людей в якомусь 3000-му році… Але ми не знаємо про те, що було на нашій землі й у нашому місті не так давно, всього лише 70 років тому – для історії це дуже мало. Ми мало пам’ятаємо про тих людей, які воювали і загинули заради того, щоб ми з вами сьогодні мали змогу дивитися ті ж самі фантастичні фільми і читати пригодницькі книжки,
– висловила точку зору Наталія Сірик.

Задля того, щоб розширити знання учнів про події Великої Вітчизняної війни на території Сміли, бібліотекар запропонувала дітям прослухати змістовний історичний матеріал. Особливо цікавим видався розгляд питання про діяльність підпільних організацій в окупованому загарбниками місті. Зокрема, діти довідалися про те, що у листопаді 1941 року на залізничному вузлі почала діяти підпільна патріотична група, до якої входили 83 особи. Вони підривали поїзди з ворожою живою силою та технікою, затримували рух до фронту, псували залізничні стрілки, засипали букси вагонів піском, підпалювали цистерни з пальним, руйнували залізничні колії. Підпільна організація з відповідним напрямком діяльності існувала й на Смілянському машинобудівному заводі.

Розповідаючи про окремі підпільні групи, Наталія Сірик детально зупинилася на висвітленні діяльності організації, яку у вересні 1941 року створив та очолив Василь Ромейко. Базувалася вона у селі Балаклеї, але явочні квартири підпільників знаходилися у Смілі. Цікаво, що нерідко підпільники виконували бойові завдання: організовували диверсії на залізниці, роззброювали поліцаїв, у користуванні мали навіть власний кулемет. З часом підпільна організація Ромейка зросла 16-ти до 40-ка осіб. Діяльність підпільників насторожила окупантів й останні почали влаштовувати масові засідки, облави та арешти. У ніч з 13-го на 14-те квітня 1942 року на явочній квартирі Віри Гордієнко були схоплені керівник підпілля Василь Ромейко, сама Віра Гордієнко та її чоловік. Зазнавши страшних тортурів, патріоти не видали побратимів і загинули як нескорені народні месники: 18-го квітня на подвір’ї Смілянської поліції їх розстріляли.

Розповідь бібліотекаря була органічно доповнена реферативними доповідями п’ятикласників, які розкрили біографії смілян, що боролися проти німецьких окупантів у різні дні війни. Вдалою частиною години пам’яті «У назвах вулиці їхні імена» стало читання учнями власних поетичних і прозових творів про війну, в яких вони висловлювали думку з приводу тих жахливих наслідків, до яких може призвести війна. У ході заходу школярі також мали змогу ознайомитися із міні-виставкою літератури, в тому числі й краєзнавчої, що присвячена темі Великої Вітчизняної війни. п’ятикласники гімназії ім. В.Т. Сенатора зібралися на годину пам’яті
«У назвах вулиці їхні імена», яку з нагоди 69-ї річниці визволення Сміли від
німецько-фашистських загарбників п’ятикласники гімназії ім. В.Т. Сенатора зібралися на годину пам’яті
«У назвах вулиці їхні імена», яку з нагоди 69-ї річниці визволення Сміли від
німецько-фашистських загарбників
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.