Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Март » 11 » У Смілі за образу на свою адресу жінка планує заставити депутата – свободівця Валерія Трусова публічно вибачитися
14:08
У Смілі за образу на свою адресу жінка планує заставити депутата – свободівця Валерія Трусова публічно вибачитися
Сміла
 
Жителька Сміли Наталія Молодцова планує змусити смілянського депутата – свободівця Валерія Трусова публічно вибачитися за образу на свою адресу. Жінка вже звернулася за юридичною допомогою та підготувала звернення до Смілянської міської ради яке планує оприлюднити на наступній сесії. Електронну копію документа було надано у редакції видання «Сміляночка».


 
До Смілянської міської ради
20700, м. Сміла, вул. Леніна, 37
Молодцова Н.В.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Разом з тим, усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (ст. 21 Конституції України).

А згідно положень, закріплених у статті 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Водночас, державою гарантовано кожному повагу до його гідності, що закріплено статтею 28 Основного Закону Української держави (ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню).

Цивільне законодавство України закріплює положення щодо особистих немайнових благ, що охороняються цивільним законодавством, якими є: здоров'я, життя; честь, гідність і ділова репутація; ім'я (найменування); авторство; свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, а також інші блага, які охороняються цивільним законодавством (ст. 201 Цивільного кодексу України).

Так, відповідно до ст. 289 Цивільного кодексу України фізична особа має право на особисту недоторканність, що відповідає встановленому положенню ст. 28 Конституції України (ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню).

А відтак, кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними (ст. 297 Цивільного кодексу України).

Водночас, відповідно до ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна в місті (у разі її створення), районна, обласна рада складається з депутатів, які обираються жителями відповідного села, селища, міста, району в місті, району, області на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

У відповідності до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

Разом з тим, керуючись положеннями ч. 2 ст. 1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

А згідно ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:

– керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;

– не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;

– керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;

– не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;

– не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад;

– не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

Однак, всупереч загально прийнятим моральним принципам, етиці та вищевказаним нормативно-правовим принципам ТРУСОВ Валерій Євгенійович (Смілянська міська партійна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода»), депутат Смілянської міської ради VII скликання, будучи обраним 25 жовтня 2015 року цинічно та безпідставно дозволив собі публічно посягнути на мою честь та гідність як громадянина України. Зазначене сталося за наступних обставин.

Так, 23 лютого 2016 року, коли я була в бібліотеці, розташованій за адресою: м.Сміла, вул. до зазначеного громадського місця прийшли двоє депутатів, а саме: Скороход Людмила Іванівна - головний редактор газети «Сміла», депутат Смілянської міської ради від Смілянської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; Трусов Валерій Євгенійович – депутат Смілянської міської ради від Смілянської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та Бобошко Ірина Іванівна – начальник відділу культури виконавчого комітету Смілянської міської ради.

Депутат Трусов В.Є. одразу від дверей почав з того, що у нашому мікрорайоні існує «осередок сепаратизму», оскільки жителі вулиці Рєпіна не бажають її перейменовувати. Я поцікавилася, чому вулиця імені Рєпіна (зовсім не радянський діяч, а митець) має бути перейменована. Звертаю увагу на те, що мова йде про вулицю, названу в честь Рєпіна Іллі Юхимовича – відомого українського та російського художника-реаліста, майстера портрету, історичних та побутових сцен не підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У відповідь на моє зауваження щодо митця гр. Трусов В.Є. без пояснень, без наявних законних до того підстав обізвав мене сепаратисткою.

Звертаю увагу на те, що сепаратизм — рух за територіальне відокремлення тієї чи іншої частини держави з метою створення нового державного утворення або надання певній частині держави автономії за національними, релігійними чи мовними ознаками.

В ході подальшого «спілкування» гр. Трусов В.Є. запитав мене, яка культура мені ближча? Я, етнічна росіянка (мої батьки росіяни), однак громадянка України, патріот, все життя прожила в Українській державі, працювала викладачем, виховувала молодь. Я пів року жила в прифронтовому Дебальцевому, ми з чоловіком підтримували там наших українських хлопчиків, носили їм овочі зі свого городу, за що нас постійно обзивали «бандерівцями» сусіди. Ми разом з українськими військовими переживали обстріли, коли страшно підняти голову і іноді здається, що кожна мить може стати останньою.

Однак, надалі на мою адресу вказаною особою лунали вислови типу: «Станьте спочатку українкою»; «А ви ніхто»; «Ось саме такі, як вона, брали у руки автомати і стріляли у наших хлопців» тощо.

Нас постійно переконують в тому, що Україна прагне миру і злагоди, що громадяни країни можуть спілкуватися тією мовою, яка їм ближче. І до останнього моменту я вірила в це. Я вірила в те, що влада веде Україну по шляху толерантної Європейської держави, де можуть спокійно жити й працювати люди різних культурних вподобань та національностей. Виявляється, що це не так? Можливо в нашій країні вже й до погромів залишилося недовго тільки тому, що частина населення спілкується російською мовою?

Трусов В.Є. вважає, що із-за того, що я етнічна росіянка, я не маю права жити в Україні, вільно висловлювати свої думки, любити та поважати своє російське коріння, рідну мені мову та культуру. Замість того, щоб думати про те, як зробити наше місто квітучим, Трусов В.Є. порушує правові положення, які прямо забороняють останньому такого роду поведінку, моральні принципи та загальнолюдські цінності.

Я живу в Україні 57 років і тільки після Революції Гідності вперше в житті мене попрікнули моїм російським походженням та мовою. На Донбасі я була бандерівцем, а тут я стала сепаратисткою. На мій погляд, немає честі в тому, щоб безкарно принизити та образити, довести до сліз та істерики етнічну росіянку похилого віку, яка не може дати здачі.

У цих подій були свідки. В подальшому працівники бібліотеки мені розповіли про те, що в той же день ввечері депутат Трусов В.Є. приходив до бібліотеки разом з Саловим В.І. – депутатом Смілянської міської ради від Смілянської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Коли завідуюча бібліотеки сказала, що він був не правий відносно мене і треба було б вибачитись, бо справа може й до судової справи дійти, Трусов В.Є. відповів: «Нехай подає до суду, я хоч пропіарюсь». Виходить, що для таких людей моя образа, мої сльози, смерті наших хлопців в АТО – просто піар та засіб його досягнути.

Так, назвавши мене сепаратисткою та озвучуючи дану інформацію надалі гр. Трусов В.Є. дозволив собі публічно висловлювати інформацію, що не відповідає дійсності. Поширена гр. Трусовим В.Є. інформація щодо мене, є недостовірною та такою, що порочить мою честь, гідність та ділову репутацію. При цьому, вказана інформація не є оціночним судженням автора, а є твердженням про конкретні факти, які звинувачують мене у незаконній діяльності та протиправній поведінці - сепаратизмі, за що передбачено відповідальність Кримінальним кодексом України.

Конституція України визнає честь і гідність людини найвищою соціальною цінністю, а також право кожного на повагу до його гідності, що закріплено відповідно у ст. 3 та ст. 28 Конституції.

Разом із цим, ст. 34 Конституції України гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Відповідно до положень частини першої статті 277 ЦК України фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім'ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

Одночасно за змістом зазначеного законодавства, кожному гарантується право на свободу висловлення поглядів, у тому числі право поширювати інформацію без втручань органів державної влади, за умови, що вони діють добросовісно і надають правильну достовірну інформацію, не завдаючи при цьому шкоди репутації окремих осіб і не порушуючи їх прав.

Відповідно до положень п. 1 ст.10 Конвенції про захист прав і основоположних свобод кожен має право на свободу вираження поглядів.

Згідно зі ст. 1, 47-1 Закону України «Про інформацію» під інформацією розуміється документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі. Ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень.

Частиною 2 ст. 47-1 вказаного Закону передбачено, що оціночними судженнями, за винятком образи чи наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, зокрема критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, з огляду на характер використання мовних засобів, зокрема вживання гіпербол, алегорій, сатири. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.

Як вбачається з роз'яснень Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності, честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» (абзаци 3-5 п.19) відповідно до ст. 277 ЦК України не є предметом судового захисту оціночні судження, думки, переконання, критична оцінка певних фактів і недоліків, які, будучи вираженням суб'єктивної думки і поглядів відповідача, не можна перевірити на предмет їх відповідності дійсності (на відміну від перевірки істинності фактів) і спростувати, що відповідає прецедентній судовій практиці Європейського суду з прав людини. Вирішуючи питання про визнання інформації недостовірною, суди повинні визначитися з характером такої інформації, та з'ясувати, чи є вона фактичним твердженням, чи оціночним судженням.

У абзацах 1, 2 пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» № 1 від 27 лютого 2009 року роз'яснено, що чинне законодавство не містить визначення понять гідності, честі чи ділової репутації, оскільки вони є морально-етичними категоріями й одночасно особистими немайновими правами, яким закон надає значення самостійних об'єктів судового захисту.

На випадок судового спору у пункті 15 вказаної постанови роз`яснено, що при розгляді справ зазначеної категорії суди повинні мати на увазі, що юридичним складом правопорушення, наявність якого може бути підставою для задоволення позову, є сукупність таких обставин: а) поширення інформації, тобто доведення її до відома хоча б одній особі у будь-який спосіб; б) поширена інформація стосується певної фізичної чи юридичної особи, тобто позивача; в) поширення недостовірної інформації, тобто такої, яка не відповідає дійсності; г) поширення інформації, що порушує особисті немайнові права, тобто або завдає шкоди відповідним особистим немайновим благам, або перешкоджає особі повно і своєчасно здійснювати своє особисте немайнове право.

Недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

Так, громадянин Трусов Валерій Євгенійович, депутат Смілянської міської ради VII скликання дозволив собі публічно звинуватити мене в кримінально-караній поведінці – сепаратизмі.

Таким чином, я вважаю, що в даному випадку інформація, яка публічно висловлена гр. Трусовим В.Є. містить твердження, висловлювання та негативну інформацію, які не відповідають дійсності, зачіпає мої інтереси оскільки є неправдивою, та шкодить моїй діловій репутації і принижує мою честь та гідність в громадській думці з точки зору загальновизнаних правил співжиття, принципів людської моралі та законодавчих приписів.

Такою своєю поведінкою депутат Смілянської міської ради Трусов В.Є. порушив гарантоване мені державою право на честь і гідність.

За вищевикладених обставин звертаюсь до вас з проханням сприяння у відновленні справедливості та з ціллю вчинення правомочного впливу на депутата Смілянської міської ради Трусова Валерія Євгенійовича з метою принесення останнім мені публічних вибачень за порушення моїх конституційних прав, поширення щодо мене твердження, висловлювання та негативної інформації, які не відповідають дійсності, зачіпають мої інтереси оскільки є неправдивими, та шкодять моїй діловій репутації і принижує мою честь та гідність.

Оскільки в діях Трусова В.Є. міститься склад правопорушення (посягання на мою честь та гідність), прошу окрім іншого розглянути дану заяву на черговому засіданні Смілянської міської ради з метою вирішення питання по суті та прийняття відповідних заходів реагування в рамках чинного законодавства. Про результати розгляду даної заяви прошу повідомити мене в порядку Закону України «Про звернення громадян».

 
Дата Підпис Прізвище/ініціали
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Город и горожане | Теги: місто | Рейтинг: 5.0/3
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.