Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 11 » У Смілі засяяли яскраві барви регіонального огляду-конкурсу народної творчості
16:07
У Смілі засяяли яскраві барви регіонального огляду-конкурсу народної творчості
У суботу, 9 лютого, в приміщенні Смілянського Міського будинку культури в рамках обласного фестивалю «З глибин народних» та Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий огляд-конкурс. Конкурс проводився у 3-х номінаціях:

- виставка майстрів народної творчості, творів декоративно-прикладного мистецтва;

- виступи фольклорних колективів;

- виступи осіб з обмеженими можливостями.

Серед майстрів, що представили свою творчість на конкурс-огляд, були художники, вишивальниці, майстри виготовлення сувенірів, творів декоративно-прикладного мистецтва. Яскраві роботи презентували члени Смілянського клубу народних ремесел «Дивина». Відвідувачі Міського будинку культури мали змогу побачити безліч вишитих робіт. Зокрема, яскраві вишивки представили Т.Є. Зеленецька, Л.С. Кожушко, В.І. Ніколенко, Н.К. Очеретяна, Л.М. Панченко, З.А. Трошина, Т.С. Батура, та інші.

Різноманіттям та оригінальністю позначилися й інші твори декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва. Корзини, жіночі сумочки, абажури для ламп з лози продемонстрував Б.В. Мавроді. Лозоплетінням він займається дуже давно, близько 20 років: почавши зі звичайної лозинки, Б.В. Мавроді удосконалив свою майстерність й тепер використовує для плетіння лозу товщиною менше 1 міліметра. С.Г. Клименко презентувала ляльки-мотанки, І.Г. Гладкий – вироби з дерева, М.В. Клімашевський – орігамі, В.А. Сірова – ляльки, квіти, сумки, в’язанні крючком. Чудові керамічні вироби продемонструвала Н.В. Юрчак. На виставці можна було побачити й оригінальні  свічки, виготовлені Р. і В. Кочурами. Незвичайний вид творчості під назвою «печворк» (клаптикове шиття) представила Л.Ф. Ковальчук. Метод включає в себе близько 40-ка технік: розфарбовування тканини, стьожка по малюнку, збірка клаптиків тканини тощо. Вироби в різноманітних техніках також представила Н.А. Сірик: відвідувачі ознайомилися з витинанками, вишивкою стрічками, намистом. Живописні роботи представили художники А. Ткаченко, А. Величко та О. Міщенко.

В огляді творчості фольклорних колективів, дитячих колективів-супутників та дітей з обмеженими можливостями взяли участь виконавці Черкаського та Смілянського районів, Сміли, Городища, Кам’янки. Глядачам продемонстрували танцювальні, музикальні номери, одиночні виступи учасників, результати спільної роботи творчих колективів. Безліч позитивних відгуків прозвучало на адресу аматорського фольклорного колективу «Намисто» Смілянського Міського будинку культури. Колектив створений в 2010 році, творчою роботою керує Д. Осадча. Про композиції, які колектив презентує на розсуд глядачів, вона говорить, як про певні театральні постановки, адже до них включені і музика, і пісні, і танці.

Про окремі особливості проведення творчого конкурсу-огляду «Сміляночці» розповіла начальник відділу культури Смілянського міськвиконкому І.І. Бобошко:

– Регіональний конкурс уже став традиційним. Проводить його обласне управління культури, а саме: Обласний Центр народної творчості. Сьогодні конкурс стартував у Смілі, подібні заходи мають відбутися ще в Золотоноші, Звенигородці та Умані. Коли усі регіональні конкурси завершаться, будуть визначені переможці, які візьмуть участь в обласному конкурсі. Творче змагання осіб з обмеженими можливостями відбувається в рамках Всеукраїнського конкурсу, тобто його переможці будуть брати участь у фестивалі «Барви життя» у Києві,
– повідомила вона.

Значення регіонального конкурсу прокоментувала й директор Обласного Центру народної творчості Т.В. Іванова. Вона відмітила, що подібні заходи підтримують розвиток культури в Черкаській області, допомагають виявити нові таланти, підвести підсумки роботи за рік. в рамках обласного фестивалю «З глибин народних» та
Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий огляд-конкурс в рамках обласного фестивалю «З
 глибин народних» та
Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий 
огляд-конкурс в рамках обласного фестивалю «З
 глибин народних» та
Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий 
огляд-конкурс в рамках обласного фестивалю «З
 глибин народних» та
Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий 
огляд-конкурс в рамках обласного фестивалю «З
 глибин народних» та
Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» відбувся регіональний творчий 
огляд-конкурс
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.