Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Ноябрь » 12 » У Смілянській міській бібліотеці відклилася книжково ілюстративна виставка «Закоханий в мистецтво»
23:34
У Смілянській міській бібліотеці відклилася книжково ілюстративна виставка «Закоханий в мистецтво»
библиотека
У відділі абонементу центральної Смілянської міської бібліотеки ім. Олени Журливої відклилася книжково ілюстративна виставка «Закоханий в мистецтво». Присвячена 135 річниці з дня народження художника Кузьми Сергійовича Петрова-Водкіна (1878-1939).

Широке визнання, яким зараз користується творчість Кузьми Сергійовича Петрова-Водкіна (1878-1939), відсунуло в історію довгі роки його нерозуміння, невизнання, майже забуття. Перелом у відношенні до творчого спадку художника наступив у 1960-і. Тоді було влаштовано декілька експозицій його робіт, які стали для багатьох відкриттям.

Ранній Петров-Водкін в своїх перших пробах звертався до уявних, навіяних фантазією образів. Пізніше його творчість відкрила красу рідної землі, її народу, з його культурою.

У 1922 році Кузьма Сергійович створив свою найвідомішу картину « Купання червоного коня». Це полотно – шедевр зрілого стилю художника. Воно було показано на виставці « Світ мистецтва». Уже саме місце картини на виставці свідчило про її винятковість: вона висіла не в загальній експозиції, а над вхідними дверима як свого роду прапор .

У 1918-1919роках художник створив цілу серію чудових натюрмортів, в яких досягає великої філософії і художньої глибини, перевтілюючи нові враження і роздуми в образи мистецтва.

Проте основною темою творчості - завжди була людина. Петров- Водкін створив особливий тип портрета, а узагальнений образ жінки залишається неперевершеним художнім вираженням російського ідеалу жіночої краси.

По картинах 1910 року можна сказати, що перед нами самобутній художник з глибоко індивідуальним баченням світу. Він був не лише художником, а й талановитим письменником. Автобіографічні повісті Кузьми Сергійовича «Хменовськ» та «Простір Евкліда» не можуть не зустріти живого відгука від читача.

К.С.Петров-Водкін отримав визнання, як один із найвидатніших майстрів перших десятиліть ХХ століття. Його твори бажані лоти для найбільших аукціонних домів світу.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 3.5/2
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.