Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 10 » У Смілянському краєзнавчому музеї відкрилася нова виставка вишивок, присвячених Шевченківській тематиці
11:41
У Смілянському краєзнавчому музеї відкрилася нова виставка вишивок, присвячених Шевченківській тематиці

виставка майстрині вишивки Валентини Ніколенко
У Смілянському краєзнавчому музеї зберігається багато робіт, пов’язаних із Тарасом Шевченком: живописні твори,  робота на таці, робота на дереві. Але, як говорить директор музею Надія Вілентко, окрасою музею завжди є виставка. І от зараз, з нагоди 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у музеї відкрилася нова виставка майстрині вишивки Валентини Ніколенко, яка буде діяти трохи більше місяця.

  Валентина Ніколенко – майстриня з великим творчим талантом та багаторічним досвідом роботи. За професією вона – вчитель, за більш ніж 40 років роботи з дітьми Валентина Ніколенко отримала звання вчителя вищої категорії, відмінника народної освіти. А коли вона вийшла на пенсію, то почала вишивати. Жінка брала участь в багатьох міських, обласних виставках, має безліч нагород, грамот, дипломів. За роки творчої діяльності Валентина Ніколенко отримала звання майстра народної творчості. Зараз в її доробку є безліч мистецьких творів, серед яких немало присвячено Шевчінківській тематиці.

  «Сміляночка» поспілкувалася з Валентиною Ніколенко та дізналася про її творчий шлях.

  – Валентино Іванівно, розкажіть про те, як Ви почали вишивати?

  – Мама досить рано навчила мене вишивати та шити. Але протягом тривалого періоду життя на творчість часу не вистачало. Так, в дитинстві треба було навчатися,  допомагати батькам. Потім навчалася в технікумі, а далі була робота, заочне навчання, потім з’явилася і власна сім’я. Тож вишивати я почала вже тоді, коли вийшла на пенсію і в мене з’явилося більше вільного часу.

  – Які роботи Ви вишиваєте та які шви застосовуєте для їх створення?

  – Мною вишито вже шість портретів Шевченка, більше сотні рушників, безліч картин на різноманітні теми, вісім ікон, крім цього вишиваю сорочки. Вишиваю я хрестиком,  мережками, лічильною гладдю, добре знаю й деякі інші шви.

  – Чи часто Ви продаєте або даруєте свої роботи?

  – Звісно, якщо просять продати – продаю, адже на нитки, тканину потрібні гроші, та й взагалі, кошти зайві не бувають. Часто звертаються до мене знайомі з проханнями вишити весільні рушники. Зараз уже близько сорока пар, одружуючись, стали на вишиті мною рушники. Люблю я дарувати свої роботи. Так, перший портрет Тараса Григоровича, який вишила, я подарувала племінниці, ще один портрет подарувала школі № 3. Панно, яке зараз експонується, збираюся подарувати Смілянському краєзнавчому музею. 

  – Валентино Іванівно, як у Вас виникають ідеї робіт та як Ви працюєте над їх реалізацією? Які замисли плануєте втілити найближчим часом?

  – Зазвичай я довго виношую ідеї. Якщо робота серйозна, то протягом тривалого часу обдумую її, вирішую, що і якими кольорами буду вишивати, які шви краще підібрати для певної картини. Часом беру ідеї з якихось малюнків, але завжди додаю щось власне. Єдина копія, яку я робила – це рушник Лесі Українки.

  Творчих планів у мене безліч, тільки б вистачило часу та сил їх реалізовувати. Так, зараз мене захопили квіти і птахи, я вже вишила кілька картин, де вони зображені, і планую вишити ще. Хочу вишити рушник Тараса Шевченка, з яким піднімали на гору його труну.  Буду вишивати ікону «Пантелеймон-цілитель», для якої вже почала підбирати нитки. Маю в планах також вишити рушник мережками.виставка майстрині вишивки Валентини Ніколенко


виставка майстрині вишивки Валентини Ніколенко
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.