Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Март » 7 » В'ячеслав Самсоненко: "Депутати! Треба пам'ятати, що вихід завжди є!"
21:19
В'ячеслав Самсоненко: "Депутати! Треба пам'ятати, що вихід завжди є!"
В'ячеслав Самсоненко
 
Напевно, депутатський корпус зараз міркує над тим, як "вийти сухим із води" в ситуації, яка сталася навколо прийнятого, мягко кажучи, сумнівного рішення про дострокове припинення повноважень міського голови.

На мою думку, є два законних способи виходу із політико-правового конфлікту. Слід зауважити, що відповідно до частини четвертої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

Враховуючи зазначену норму цього Закону, перший спосіб реалізовується міською радою, яка під час повторного розгляду рішення про дострокове припинення повноважень міського голови із його обґрунтованими зауваженнями щодо протиправності цього рішення, не відхиляє зауваження міського голови та не підтверджує попереднє рішення ради. Отже, зазначене рішення не набере чинності, що, в свою чергу, дасть можливість уникнути притензій та звинувачень з боку громадськості до депутатів в частині додерження законодавства, а також збереже довіру громади до міської ради, що є важливим чинником для подальшої діяльності ради та депутатів.

В законах України також передбачено право органів місцевого самоврядування скасовувати та змінювати свої рішення. Так, у Законі України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" органу місцевого самоврядування надано право за його ж ініціативою переглянути, зупинити дію та скасувати власний регуляторний акт (частини перша, друга статті 11). Зі змісту Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" випливає, що органи місцевого самоврядування у місячний строк повинні усунути виявлені Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини порушення прав і свобод людини і громадянина (пункт 11 статті 13, частина третя статті 15), тобто скасувати або змінити свої рішення.

Системний аналіз наведених положень Конституції і законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.

Отже, органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх.

Зі змісту частини другої статті 144 Конституції України та частини десятої статті 59 Закону вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб судом загальної юрисдикції, тобто в судовому порядку. Однак, як вважає Конституційний Суд України, це не позбавляє орган місцевого самоврядування права за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України).

З огляду на зазначене, другий правовий спосіб виходу із ситуації, це необхідно депутатам за власною ініціативою проголосувати за скасування рішення міської ради про дострокове припинення повноважень міського голови. Але, таким чином, міська рада визнає факт того, що її рішення суперчать положенням законодавства України. Що, на мій погляд, є не дуже вигідним для депутатів, проте, прийняття радою такого рішення підтвердить безперечне виконання депутатами Конституції та законів України.

Якщо за результатами повторного розгляду рішення про дострокове припинення повноважень міського голови міська рада відхилить зауваження міського голови і підтвердить попереднє рішення, воно набире чинності та, звичайно, буде оскаржено до суду. У такому разі є більше вірогідності, що оскаржене рішення ради в судовому порядку апріорі буде визнано протиправним та скасовано з підстав його невідповідності Конституціі Украіни, Законом Украіни "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про доступ до публічної інформації" та Регламенту роботи Смілянської міської ради. Тоді в середині Смілянської територіальної громади сформується думка про неспроможність депутатів та міської ради в цілому, належим чином захищати її інтереси та виконувати доручення у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією Украіни та законами України, оскільки вони вже вдалися до порушень закону! Тому, шановні депутати, власне, Вам потрібно вирішувати, яким шляхом доцільніше врегульовувати конфлікт, але слід пам'ятати, що вихід завжди є!

Член виконавчого комітету
Смілянської міської ради, адвокат
В'ячеслав Самсоненко
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Политика | Теги: політика | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.