Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 19 » Вихованці «Школи регбі Олексія Цибко» вперше на Черкащині змагалися на твердому покритті в рамках міського турніру з регбі-5
22:48
Вихованці «Школи регбі Олексія Цибко» вперше на Черкащині змагалися на твердому покритті в рамках міського турніру з регбі-5
16 січня в спортивному залі ЗОШ № 7 відбувся Відкритий міський турнір «Школи регбі Олексія Цибко» з регбі-5. На урочистому відкритті з вітальним словом виступив президент РФК «Сміла» Олексій Цибко, який, звертаючись до учасників змагань, відзначив:

–      Сьогодні ви відкриваєте нову еру в регбі на Черкащині, тому що до сьогоднішнього дня ніхто не виходив грати в регбі на твердому покритті в спортивній залі, – зауважив він. – Ви будете першими та ввійдете в історію. У 2012 році РФК «Сміла» відсвяткував 5-річницю. Я думаю, що багато з вас пов'яже свою кар'єру та майбутнє з цим прекрасним олімпійським видом спорту.

Юних спортсменів, їхніх батьків і тренерів привітав заступник міського голови Олександр Головченко, який наголосив:

–     Сьогодні в житті нашого міста велика подія. Дійсно, регбі стає наймасовішим видом спорту, тому що ми  бачимо, як збільшились ряди прихильників регбі. Хотілося б, щоб ви і надалі були патріотами нашого міста, пам'ятали що ви сміляни, – побажав перший заступник міського голови.

Із вітальним словом також виступили віце-президент з виховної роботи і організаційних питань Федерації регбі Черкаської області Алла Калініна і директор ДЮСШ «Олімп», головний суддя змагань В'ячеслав Коломієць.

Відкритий міський турнір «Школи регбі Олексія Цибко» з регбі-5 видався по-справжньому захоплюючим та видовищним. Учасниками змагань стали 6 дитячих команд, які представляли загальноосвітні школи, на базі яких тренуються гравці. До складу кожної команди входило 5 учасників. Ігровий процес відбувався безконтактно: на поясі гравців були прикріплені кольорові стрічки, які потрібно було зривати суперникам з протилежної команди – в цей момент за свистком судді відбувалася передача м'яча іншій команді. У першому турі учасники визначали фіналістів турніру за олімпійською системою й зіграли 3 матчі з наступними результатами:

-  школа № 2 – школа № 3 – 35 : 0;

-  гімназія – школа № 13 – 20 : 5;

-  школа № 7 (1) – школа № 7 (2) – 15 : 5.

Отже, до фінальної частини турніру потрапили команди гімназії, школи № 2 та школи № 7 (1). Для того, щоб визначити переможця та призерів, команди зіграли ще 3 матчі за круговою системою. Ігри закінчились з такими результатами:

-   школа № 2 – гімназія – 30 : 10;

-  гімназія – школа № 7 – 15 : 10;

-  школа № 2 – школа № 7 – 25 : 15.

Таким чином, переможцем турніру з регбі-5 стала школа № 2, срібні нагороди отримала гімназія, бронзовим призером стала команда школи № 7(1). Усі учасники були нагороджені грамотами за участь в турнірі та солодкими призами від ТМ «Медуниця». Переможці отримали медалі. Керівництво РФК «Сміла», батьки, тренери та учасники оголошують велику подяку своїм постійним спонсорам В.М. Редчиць та О.М. Лесковському за допомогу в проведенні турніру.

У ході змагань «Сміляночка» поспілкувалася з президентом РФК «Сміла» Олексієм Цибко:

–    Олексію Олександровичу, розкажіть, будь ласка, детальніше про новизну тих ігор, свідками яких ми сьогодні стали?

–     Такі змагання є не просто новими для нашого міста, вони є новими для нашої країни. Граючи в 1990-х роках в Німеччині, Англії, я бачив, як вони відбуваються. З побаченого я взяв найкраще і адаптував до наших умов. Я довів, що в Смілі, де ніхто і ніколи не знав, що таке регбі, можуть проводитися змагання такого рівня, як Чемпіонат міста. Я повинен сказати, що в Україні лише Одеса проводить Чемпіонат міста з регбі серед дітей 8-9 років. Але це якраз той досвід і знання, які я передав одеситам. А те, що регбі можна проводити на твердому покритті, ми бачимо на цих змаганнях: жодної травми, ніяких конфліктів, все чітко, конкретно і абсолютно продумано.

–      Як Ви оцінюєте рівень підготовки юних спортсменів, що є учасниками міського турніру з регбі-5 «Школи регбі О. Цибко»?


–    «Школа регбі Олексія Цибко» була задумана для того, щоб вертикаль кожної вікової категорії РФК «Сміла» наповнювалася саме з масового числа вихованців школи, щоб, так би мовити, кількість переходила в якість. Сьогоднішні ігри дозволяють бачити нам талановитих дітей вже на рівні школи, де вони отримують всього лише навики швидкого мислення: в момент, коли летить м'яч і рухається суперник, дитина має прийняти швидке рішення, як діяти далі. Це вміння перекладається й на повсякденне життя, оскільки від швидкості і правильності прийнятого рішення нерідко залежить майбутнє людини.

–      Чому було прийняте рішення призначити безпосередніми суддями турніру вихованців РФК «Сміла»?


–     Суддями змагань дійсно є діти нашого клубу, які добре знають правила гри. Я закінчив інститут фізкультури і як педагог розумію, що надзвичайно важливим є момент, коли дитина потрапляє в ситуацію, де вона сама повністю управляє колективом і під час саме від її свистка залежить результат тих чи інших дій команд, що змагаються за перемогу. Мені здається, що таким чином дитина отримує також цінний життєвий досвід. –    Навесні розпочнуться зональні змагання Чемпіонату України з регбі. Якими, на Вашу думку, є перспективи смілянських регбійних команд на Всеукраїнському турнірі?

–     Сміла виставить свої команди на змагання в усіх 5-ти вікових категоріях, які є в Україні. На сьогоднішній день це великий успіх, що Смілі пощастило з таким тренером, як В’ячеслав Анатолійович Козьменко. Його знання та досвід втілюються зараз в нашому місті. Що ж стосується перспектив, то я хочу, щоб передусім наші діти були здорові.

–     Які подальші перетворення Ви вважаєте необхідними для розвитку регбі в Смілі?


–     Найперша перспектива – це створення стадіону з гідними умовами для наших дітей. Смілянський стадіон «Локомотив» начебто завмер в історії. Він збудований після війни, у складний час, але знайшлись люди, знайшовся час, для того, щоб його створити. Зараз немає війни, то ж в чому проблема? Я вважаю, що перетворення стадіону можна здійснювати двома шляхами. Перший передбачає створення на базі «Локомотиву» Центру олімпійської підготовки молоді, з залами боротьби, важкої атлетики, акробатики, готелем тощо. Зрозуміло, що за наявності такого Центру в місті Сміла отримає зовсім інший статус. Другий варіант більш економний: необхідно зробити поле, роздягальні і трибуни для глядачів. У будь-якому випадку ми зможемо запрошувати команди, в тому числі й міжнародного рівня.

За коментарями з приводу занять у «Школі регбі Олексія Цибко» ми також звернулися до тренера регбі, вчителя ЗОШ № 7 Катерини Святченко, яка розповіла:

– Наші заняття відбуваються двічі на тиждень – адміністрація школи виділяє нам зал і ми займаємося з дітьми після уроків. Спочатку ми робимо розминку, потім безпосередньо вивчаємо гру регбі, й насамкінець проводимо рухливі ігри, естафети. Діти займаються спортом із задоволенням. Перед кожною грою ми проводимо інструктаж по техніці безпеки, пояснюємо, як треба грати толерантно, грамотно. Таким чином, ми навчаємо не лише грі в регбі, але й дружнім стосункам. Заняття відбуваються на безкоштовній основі, всю необхідну форму, спортивний інвентар нам повністю надає Олексій Цибко, – зауважила Катерина Святченко.

Позитивну думку тренера підтверджують і батьки гравців. Зокрема, Микола Дівульський зазначив: – Мій син Дмитро навчається в четвертому класі гімназії ім. В.Т. Сенатора. Коли в навчальному закладі з'явилася «Школа регбі Олексія Цибко», син дуже зацікавився грою регбі, став відвідувати заняття. Я задоволений, що завдяки тренуванням він також став краще навчатися у школі, менше цікавитися комп’ютером, – підкреслив він.   

відбувся Відкритий міський турнір
«Школи регбі Олексія Цибко» з регбі-5


відбувся Відкритий міський турнір
«Школи регбі Олексія Цибко» з регбі-5


відбувся Відкритий міський турнір
«Школи регбі Олексія Цибко» з регбі-5
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Спорт | Теги: Спорт | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.