Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Июнь » 8 » Віктор Федоренко намагається усунути В’ячеслава Овчаренка з голови комісії ЖКГ
09:00
Віктор Федоренко намагається усунути В’ячеслава Овчаренка з голови комісії ЖКГ
Сміла
 
Секретар міської ради Віктор Федоренко розпочав кампанію по усуненню В’ячеслава Овчаренка з посади керівника постійної депутатської комісії х питань ЖКГ.

Це питання секретар ради обговорював на зустрічі з представниками фракцій, яка відбулася 26 травня після позачергової сесії Смілянської міської ради.

Як повідомляють власні джерела у депутатському корпусі, Віктор Федоренко намагається тиснути на окремих депутатів та змушує їх голосувати за зняття В’ячеслава Овчаренка.

Протистояння між Віктором Федоренко та В’ячеславом Овчаренком триває вже довгий час, але активна фаза розпочалася після спроби останнього розірвати договір з ТОВ «Сміла Енергоінвест».

Попередньо усуненню В’ячеслава Овчаренка з посади голови постійної депутатської комісії з питань ЖКГ підіймалося безпосередньо через комісію ЖКГ але більшості голосів за відставку голови серед членів комісії не знайшлося. Тому процес його відсторонення розпочали через комісію з питань законності та депутатської етики.

У вівторок, 07 червня, комісія під головуванням депутата Володимира Примака розглянула скаргу Віктора Федоренка на В’ячеслава Овчаренка та вирішила винести питання про його відсторонення з посади голови комісії на сесію міської ради яка відбудеться у четвер, 09 червня.

За це питання голосували Володимир Примак (фракція «Батьківщина»), Володимир Глущенко (фракція «Укроп») та Олександр Головченко (фракція «Черкащани»). Утримався Петро Абажей (фракція «Аграрна Партія») та був відсутній Юрій Тарнавський (фракція«Патріот»).

 
 
 
Голові постійної комісії З питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції
 
Примаку В.А.

Про неналежне виконання обов’язків депутата Смілянської міської ради Овчаренка В.М.

Прошу розглянути на засіданні постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції поведінку голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності, депутата міської ради Овчаренка В’ячеслава Михайловича.

Овчаренко В.М. є головою постійної комісії з питань ЖКГ та комунальної власності, що тягне за собою неабияку відповідальність перед міською радою та громадою міста Сміла, так як засідання комісії - це важлива ланка в підготовці проектів рішень міської ради з подальшим їх затвердженням.

Відповідно до п. 1.4 Положення про постійні комісії міської ради голова комісії організовує роботу комісії, інформує секретаря ради про розглянуті питання, а також про заходи, що прийняті з реалізації рекомендацій комісії.

Так, 17 травня 2016 року Овчаренко В.М. безпідставно скасував засідання комісії, чим порушив п.1 ст.20 Регламенту роботи міської ради, де йдеться про те, що засідання комісії скликається відповідно до плану роботи комісії. Оскільки на це, заплановане заздалегідь, засідання комісії розробники готували проекти рішень, процедуру підготовки було значно ускладнено, оскільки проекти, які залишилися без розгляду не були включені до порядку денного засідання постійних комісій з обговорення проектів сесійних рішень 18.05.2016 року і, як наслідок, не були включені до порядку денного чергової сесії міської ради, що викликало затримку у прийнятті рішень на місяць.

20 травня 2016 року засідання комісії відбулось, але протокол комісії до відділу організаційної роботи та протоколу був наданий лише 02.06.2016, що

суперечить п. 4, 5 ст.24 Регламенту роботи міської ради, де йдеться про те, що протокол повинен бути оформлений не пізніше двох робочих днів після проведення комісії та поданий для збереження до відділу організаційної роботи та протоколу у справи міської ради. Окрім цього, порушено ч.2 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», якою визначено, що протокол засідання комісії повинен бути оприлюднений розпорядником інформації невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів після засідання.

26 травня 2016 року на засіданні позачергової сесії Смілянської міської ради Овчаренко В.М. звинуватив відділ організаційної роботи та протоколу у тому, що доручення, які були озвучені на засіданні комісії не виконуються та у тому, що проект рішення про передачу будівлі ЦТП 12 з балансу КП «Смілакомунтеплоенерго» на баланс КП «Смілатеплоенерго» не пройшов процедуру юридичної експертизи.

Про які саме доручення йшлося можливості встановити не було через відсутність на той час протоколу комісії.

Стосовно юридичної експертизи: відповідно до Інструкції з діловодства в виконавчому комітеті Смілянської міської ради проект рішення на юридичну експертизу подає розробник проекту. Виходячи з того, що розробником проекту рішення про передачу з балансу на баланс є управління економічного -розвитку, відділ організаційної роботи та проколу не вчинив порушення, у якому звинувачував Овчаренко В.М.

Отож, такі звинувачення безпідставні.

На засіданнях виконавчого комітету Смілянської міської ради депутатом Овчаренком В.М. неодноразово порушувався порядок проведення засідання. Депутат міської ради може бути присутнім на засіданні виконкому з правом дорадчого голосу, але відповідно до п.5.7.2 Регламенту роботи виконавчого комітету особи, запрошені на засідання можуть брати участь в обговоренні з дозволу головуючого. Проте зауваження головуючого Овчаренко В.М. ігнорував, чим ставив під загрозу подальше обговорення проектів рішень виконавчого комітету.

Окрім засідань виконавчого комітету, Овчаренко В.М. порушував порядок проведення засідання постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, захисту прав споживачів, торговельного і побутового обслуговування, виробництва товарів народного споживання, про що свідчать протоколи від 17.12.2015 №4 та від 21.12.2015 №5 вищезазначеної комісії, в яких прописані рекомендації міському голові та секретарю міської ради вжити заходів щодо функціональної діяльності постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Пунктом 5 частини 1 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат місцевої ради не повинен використовувати недостовірні або неперевірені відомості стосовно інших депутатів місцевої ради. Цю норму Овчаренко В.М. проігнорував, звинувативши своїх колег, депутатів Голуба А.А. та Зборівську В.П. у тому, що вони нібито отримали неправомірну вигоду за підтримання рішення про зменшення розміру земельного податку для юридичних осіб, які мають в постійному користуванні земельні ділянки на підставі Державного акту.

Такі висновки можуть робити лише органи, наділені відповідними повноваженнями.

Депутати Голуб А.А. (який, до речі, є найстаршим депутатом Смілянської міської ради сьомого скликання) та Зборівська В.П. зарекомендували себе як відповідальні та доброчесні особистості та депутати. Тому вони звернулися до комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції для розгляду такої поведінки Овчаренка В.М., заборони бути присутнім на бюджетній комісії та розгляду питання відкликання депутатського мандата Овчаренка В.М.(депутатські звернення №28/01-2 від 28.01.2016 та №29/01-2 від 01.02.2016).

Під час розгляду депутатських звернень на комісії з питань місцевого самоврядування, Овчаренко В.М. виявив зневагу ще й до членів комісії, заявивши, що комісія займається «єрундою» (протокол комісії депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції від 15.02.2016 №4). Що саме Овчаренко В.М. назвав «єрундою» - роботу постійної комісії, порядок роботи та повноваження якої передбачені Положенням про постійні комісії міської ради чи етичні норми, дотримання яких чітко визначено Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», невідомо.

Рекомендація комісії була наступною: «Винести пропозицію на сесію рекомендувати Овчаренку В.М. публічно вибачитись перед Голубом А.А. та Зборівською В.П., рекомендувати Овчаренку В.М. обмежитись у відвідуванні постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, роботи базових галузей народного господарства та розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, торговельного і побутового обслуговування, виробництва товарів народного споживання». Проте В’ячеслав Михайлович так і не вибачився.

Але найбільш вражаючим фактом є перевищення депутатських повноважень та фальшування документів Овчаренком В.М.

26.05.2016 року вищезгаданий депутат зібрав підписи 17 депутатів міської ради на підтримку звернення з приводу перевірки законності у відмові видачі СКП «Смілатеплоенерго» ліцензій на здійснення господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ніби то для озвучення цього звернення на сесії Смілянської міської ради та, за умови підтримки ради, направлення звернення до голови Черкаської ОДА Ткаченка Ю.О.

На засіданні сесії міської ради це звернення озвучено не було. Замість нього, депутат озвучив звернення КП «ВодГео», яке, власне, рада і підтримала.

А звернення стосовно законності видачі ліцензій, без погодження та підтримки ради, Овчаренко В.М. направив до голови ОДА за своїм підписом голови постійної комісії з питань ЖКГ та комунальної власності на фірмовому бланку виконавчого комітету Смілянської міської ради. Даний бланк він намагався видати за бланк Смілянської міської ради, прибравши слова «виконавчий комітет». Проте, усі інші дані, які залишилися без виправлення (електронна адреса, код ЄДРПОУ) присвоєні не міській раді, а саме виконавчому комітету. Використання бланку виконавчого комітету депутатом міської ради є грубим порушенням, адже для депутатів міської ради були розроблені спеціальні бланки звернень.

Депутат міської ради може звернутися від свого імені до керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, але лише на території міста Сміла. Про це говорить ч.7 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.І ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ч.І ст.51 Регламенту роботи Смілянської міської ради.

Звернення до керівників вищих рівнів направляється лише за умов озвучення звернення депутатом на засіданні сесії міської ради, включення звернення до порядку денного та підтримки більшістю голосів від складу ради. Таке звернення реєструється у органі, який забезпечує діяльність міської ради, та направляється за підписом секретаря міської ради із зазначенням «за дорученням депутатів Смілянської міської ради».

Цікаво, що дане звернення не зафіксовано в жодному протоколі профільної комісії, отож, на комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності це питання не розглядалось.

Залишається незрозумілим і той факт, що деякі депутати, які поставили підписи на підтримку вищезазначеного звернення, не бачили фірмового бланку виконавчого комітету, чим були введені у оману і не підозрювали про порушення, яке вчинив Овчаренко В.М. Достеменно невідомо хто з депутатів ставив підпис свідомо, а хто виявився заручником ситуації.

Підсумовуючи викладене, прошу Вас розглянути питання безвідповідальної поведінки депутата Смілянської міської ради Овчаренка В.М., порушень ним безлічі нормативно-правових актів, заслухати звіт про його роботу, як голови постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності та відреагувати належним чином.

Секретар міської ради
В.А. Федоренко
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Власть | Теги: влада | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.