Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 17 » Завтра, 18 квітня у МБК покажуть дві вистави Коломийського академічного драматичного театру
22:22
Завтра, 18 квітня у МБК покажуть дві вистави Коломийського академічного драматичного театру
Коломийський 
академічний обласний
український драматичний театр ім. І. Озаркевича
«Мораль пані Дульської» таку назву має вистава, яку завтра 18 квітня о 18. 00 годині на сцені міського будинку культури покажуть смілянам артисти Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І.Озаркевича.

Як повідомляла раніше «Сміляночка» вистава написана за творами класика польської драматургії Габріели Запольської, режисером якої став поляк Мірослав Сєдлер.

Перша робота закордонного постановника в Коломийському театрі, художнім керівником якого є заслужений артист України Дмитро Чиборак, стала популярною в Україні, припала до душі глядачам та є однією з найвідоміших постановок театру ім. І. Озаркевича, який цього року відкрив свій 165-тий театральний сезон.

Прем’єра першої вистави Коломийського театру "Дівка на виданні, або На милування нема силування” за п’єсою І.Котляревського "Наталка Полтавка” відбулася 8 червня 1848 року. Священик української церкви Іван Озаркевич адаптував твір Івана Котляревського до життя покутських українців. 19 жовтня 1848 року Озаркевич привіз Коломийський театр до Львова, де коломийці зіграли виставу "Дівка на виданні, або На милування нема силування” перед делегатами конгресу української інтелігенції. На думку Івана Франка, саме ця подія започаткувала український театральний рух у Галичині.

1989 рік ознаменувався відродженням професійного театру у Коломиї, незмінним керівником, якого за 24 роки його існування залишається Дмитро Чиборак. Ім’я свого засновника Івана Озаркевича театр носить із 2007 року. 17 червня 1989 року на відкритті першого всесвітнього Собору духовності України відбулася прем’єра першої вистави відродженого театру «Камінний хрест» за однойменним твором Василя Стефаника, яка ознаменувалася тріумфальним успіхом.

В репертуарі театру постановки творів класиків української та зарубіжної літератури, а також сучасних українських митців слова. Серед найвідоміших постановок - комедія Ю. Федьковича «Як козакам роги вправляють», п’єса «Гуцульський рік» Г. Хоткевича присвячена 750-літньому ювілею першої літописної згадки міста Коломиї, різдвяний мюзикл «Іродова морока» за твором П. Куліша, п’єса «За двома зайцями» М. Старицького, казка «Чари осіннього лісу» за твором Н. Шейко-Медведєвої, драма «Езоп» Г. Фігейреда, комедія «Як наші діди парубкували» В. Канівця, драма «Безталання», комедія «Сто тисяч», «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого, комедія «Глитай, або ж павук» М. Кропивницького, притча «Земля» О. Кобилянської, музична казка «Бременські музиканти» Братів Грімм, «Кіт у чоботях», «Попелюшка» Шарля Перро, комедія «Скупий» Ж. Б.Мольєра, п’єса «Життя прекрасне» за творами А. Чехова, містерія «Вій» М. Гоголя.

Тема нинішньої вистави – висвітлення актуальних проблем сім’ї, а її жанр визначається як трагікомедія. «Мораль пані Дульської» - це мораль власної і деспотичної жінки, без будь-яких моральних норм і принципів, яка керує своєю родиною, де крім неї свою власну думку не може мати ніхто. Пані Дульська ламає волю свого чоловіка, і навіть свого сина, який зустрічався із домашньою служницею та зробив їй дитину. Спочатку йшовши проти волі матері, Збишко навіть думав одружитися із служницею, але потім під впливом матусі відправив її у село, звідки і прийшла дівчина, адже високодуховне панство не може опуститися так низько і пов’язати свою долю із служницею.

Як відзначили глядичі, які подивилися виставу напередодні, під час перегляду п’єси забуваєш, що дія відбувається багато років тому в Польщі, адже проблеми і теми порушені тут доволі актуальні і нині. Відзначили глядичі і неперевершену гру акторів, а найбільше акторок Олени Сердюк і Любові Сидорук, які зіграли сестер Гесі і Мелі Дульських.

Коломийський академічний театр підготував до показу також виставу для дітей «Котигорошко» за режисурою А. Шияна, які покажуть завтра о 10.00 та о 12.00. Прем’єра казки «Котигорошко» вийшла у світ 27 березня 2011 року. Вона цікава для дітей як і грою акторів на сцені так і яскравими костюмами, образами та декорацією. Зі своїми гастролями актори Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І.Озаркевича відвідали не одне місто України і скрізь тепло приймали артистів, а подекуди навіть не хотіли відпускати зі сцени. Вдячний глядач для актора найбільша радість і ознака того, що його творчість люблять, поважають, цінують. Тож сподіваємося, що й сміляни отримають радість від перегляду вистави такого відомого і шанованого театру в Україні.


«Мораль
 пані Дульської»

«Мораль
 пані Дульської»

«Мораль
 пані Дульської»

«Мораль
 пані Дульської»

«Мораль
 пані Дульської»Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 4.8/4
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.