Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Горячие темы » местные выборы 2010

Розмова з кандидатом на посаду міського голови ОЛЕГОМ ЧЕРНЕНКОМ
23:56 | 07.10.2010

Народився 4 квітня 1961 року на Вінниччині в сімї робітника цукрозаводу. Закінчивши середню школу, розпочав трудову діяльність у м. Рівне, проходив строкову службу у Збройних Силах СРСР, закінчив з відзнакою Український інститут інженерів водного господарства. У 1987 році за направленням приїхав на роботу в Смілу на ВП «Водоканал», де працював майстром, головним інженером, директором підприємства. Сесією міської ради у 1998 році погоджений на посаду заступника міського голови.

З 2002р. по 2005р. працював директором приватного підприємства, протягом 2005-2008 рр. очолював державне підприємство Міністерства оборони України «45 Експериментальний механічний завод».

З 2008р. по 2009р. – заступник міського голови. З червня 2010р. працює першим заступником голови Смілянської райдержадміністрації.

Позапартійний, має двох доньок та онука.

 

Олеже Федоровичу, ви є досить відомою на теренах Сміли особистістю, не один десяток років тут прожили і пропрацювали. А ось про вашу родину, батьків сміляни не знають майже нічого. Звідки починається ваше коріння, хто були ваші батьки?

- Народився я на Вінниччині, у с.Качанівка  Хмельницького  району. Середню освіту здобував у сусідньому селі – Жданівці. Там була гарна школа, яка ні в чому не поступалася як за рівнем знань, так і за рівнем фізичного виховання та військової підготовки,- працював гарний колектив вчителів. Навчання я закінчив з гарним атестатом і про шкільні роки у мене залишились найтепліші спогади.

Батьки мої також родом з Качанівки. Проте одразу після одруження вони виїхали на Донеччину на «заробітки». Батько там 9 років пропрацював на шахті, а мама,  після закінчення швейних курсів, залишилася на них працювати викладачем. Опісля моя родина повернулася на Вінниччину, у рідне село. Там мої батьки побудували хату, там я і виріс разом зі старшою сестрою.

 

До вступу у в інститут, ви встигли не лише відслужити в лавах радянської армії, а й рік пропрацювати. Чому так склалося?

- Я взагалі не планував вступати після школи до вищого навчального закладу. Більше того, я прагнув спочатку піти служити з метою «пройти школу мужності», хоча мама не поділяла моїх намірів. Вона, як і всі люблячі матері, мріяла про вищу освіту для свого сина.

Переїхавши у м. Рівне, де вже мешкала моя сестра із сім’єю,  я влаштувався на роботу у ремонтно-будівельне управління, щоб, як казала мама, через руки і ноги розум у голову зайшов. Через рік, коли виповнилося вісімнадцять, мене призвали в армію, де я від дзвінка до дзвінка відслужив два роки. Після служби «додалось» бажання навчатися. Я пішов на підготовче відділення вищого навчального закладу,за результатами екзаменів якого вступив до Українського інституту інженерів водного господарства, який нині має статус Національного університету водного господарства та природокористування.

 

Які ваші спогади і враження зі студентського життя є найяскравішими?

- Звичайно, було багато приємних речей, які в інституті переживає кожен студент. Були студентські будівельні загони, сільськогосподарські роботи, було напружене навчання (отримав диплом з відзнакою),була активна участь у громадському житті інституту-  обраний секретарем комсомольського бюро курсу. Пам’ятаю один із заходів - створення за моєї ініціативи дискоклубу нашого факультету.  Ми пішли працювати на хімзавод «Азот» з тим, щоб заробити гроші на апаратуру. І пропрацювавши там щоденно два місяці ( вранці - робота, після обіду-навчання)  багато студентів, не витримавши, покинули роботу. На  зароблені кошти ми  таки придбали необхідну апаратуру та  самостійно облаштовували зал. І всупереч тим, хто скептично до цього ставився, дискозал у нас на факультеті все ж таки запрацював.

 

Тобто, ви завжди досягаєте поставленої мети?

- Роблю все для цього можливе. І завжди пам’ятаю, все досягається працею.

 

Яким був ваш шлях від студента до керівника?

- За запитом Черкаського облвиконкому мене у 1987-му році направили працювати на смілянський «Водоканал». Тоді водопостачальне підприємство Сміли було лише рік, як створене. Я пішов працювати спочатку майстром аварійно-відновлюваних робіт, потім головним інженером. І у 1989-му році  був обраний керівником смілянського водоканалу. (Прим. авт.: за часів М. Горбачова керівники підприємств обиралися шляхом голосування усіх членів колективу підприємства).

 

Вам, фактично, довелося розбудовувати водоканал у Смілі?

- Можна сказати і так. Коли я очолив його, підприємство мало лише три одиниці техніки, низьку заробітну плату,  негативний імідж на теренах міста,  скарги жителів на погане водопостачання були постійними. Поступово ми не лише підвищили заробітну плату працюючим, а й збільшили кількість необхідної нам техніки до 30 одиниць. А головне, на основі кадрового, технічного та технологічного забезпечення нам з часом вдалося створити повноцінне підприємство ВП «Водоканал», і , як результат, збільшити подачу питної  води споживачам міста у 1,9 рази.

 

У 1998-му році ви перейшли працювати у виконавчий комітет Смілянської міської ради. Чому?

- Я не міг тоді миритися з ситуацією  у місті. Хотілося змін на краще, тому, будучи керівником комунального підприємства, почав працювати у виборчому штабі того, у кого повірив. Василь Мартинович Бібік завжди був для мене авторитетною людиною. Після перемоги на виборах, навесні 1998 року, він запросив мене працювати у своїй команді. На той час страйкували вчителі з приводу невиплати заробітної плати,  майже по всім підприємствам міста  така заборгованість складала більше року,систематично відключалась електроенергія, «процвітав» бартер – то був період виживання. Поступово стан справ  почав поліпшуватися,  вдалося  не тільки налагодити нормальне функціонування системи життєзабезпечення міста, але і, при мізерному бюджетному фінансуванні , зробити чимало конкретних справ.

 

Ви працювали заступником і нинішнього мера. Йдучи на цю посаду, ви на сесії перед депутатами озвучили чимало пропозицій і дієвих кроків на шляху покращення житлово-комунального господарства міста. Але невдовзі ви пішли з команди Андрія Колесника. Чому? Що стало на заваді їх реалізації?

- Я віддано пропрацював рік. Але, на жаль, такого поняття, як команда Андрія Колесника, я не побачив. Маючи досвід роботи, я хотів щось змінити, провести необхідні реформи. Але потім, коли я побачив, що у міського голови немає з депутатами порозуміння, і вся моя праця в один момент зводиться нанівець, це мене спочатку шокувало. Не зумівши налагодити конструктивну роботу, Андрій Валерійович допускав і чимало інших  помилок. Але останньою краплею мого терпіння стало бажання нинішнього міського голови об’єднати два абсолютно різні комунальні підприємства – водоканал і тепломережу – в одне. Я завжди був проти. І коли він почав це робити за моєю спиною, я написав заяву на звільнення. Конфлікт, непогашення  боргу за газ в розмірі 25 млн. грн., постійні акції протесту працівників на нинішньому незаконно створеному  приватному підприємстві «СмілаЕнергоінвест» ( із статутним капіталом одна тисяча гривень  з       « панського плеча» отримало в безоплатну експлуатацію стратегічного значення  комунального майна на десятки мільйонів гривень), реальна загроза зриву вчасного початку опалювального сезону у місті  2010-2011р.р. – це результат «конструктивної» роботи «команди» нинішнього міського голови.

 

Працюючи на теренах району, ви не перестаєте перейматися проблемами міста. Часто буваєте на сесіях. Нині розпочала роботу ваша громадська приймальня. Чи звертаються до вас сміляни за допомогою?

Ситуація у місті , численні прохання жителів  та  спільні  міські і районні турботи , спонукають мене бути присутнім на сесіях міської ради.

Щодо моєї громадської приймальні , то вона працює на вулиці Тельмана. Люди сюди як приходять, так і телефонують. Як правило, кожен звертається з особистими проблемами. Але не варто забувати, що проблеми міста зазвичай і формуються з проблем окремих смілян.

 

Чи є у Вас  захоплення, як любите відпочивати? Що Вас турбує?

Звичайно, у багатьох людей є справа, яка приносить задоволення. Мої вподобання раніше і зараз різносторонні: спорт ( в інституті займався багатобір’ям), музика ( грав у ВІА школи), був діджеєм в інституті, люблю відпочинок з друзями на березі річки, можу там із задоволенням покуховарити, подобається майструвати вдома, тому часто друзі та родичі дарують мені електроінструменти. Хочу добудувати баню, почав  багато років тому. Дуже  подобається детективна література, старі радянські фільми, цікавлюся  стародавньою історією світу, Київської Русі, історією Сміли. Цікаво дізнатися, наприклад, коли вперше побудовано в Смілі водосховище, де було  русло Тясмина, чи протікав біля Сміли сивий Дніпро, якою дорогою через Смілу на Кам’янку проїзжав Чайковський та декабристи, що таке «Холодноярська республіка», де і які були побудовані церкви в дореволюційній Смілі, коли з’явилася і що зробила для Смілянщини династія Бобринських. Маю невелику колекцію побутових предметів минулих століть.

Дуже переймаюсь відсутністю реформ у нашій незалежній країні. Парадоксально, що за роки незалежності ми « зробили все», щоб так погано жити, навіть гірше всіх  бувших республік союзу. Ну і звичайно, як всі батьки, переймаюсь майбутнім своїх двох дорослих дочок та онука, якому незабаром виповниться два роки. Хотілося, щоб їх життя, як і життя молоді нашого міста, було набагато кращим.

 

 

Сьогодні ви вже маєте власну передвиборчу програму. Наскільки мені відомо, вона називається «Оновлена Сміла». Які основні її пункти і чи можна, на ваш погляд, назвати її програмою реформ?

Безперечно, так. Програма моя має 9 основних розділів, які і стануть головними напрямками моєї подальшої роботи та має біля семи десяти пунктів конкретних завдань, які , впевнений, будуть значно доповнені внаслідок зустрічей з виборцями. Основні напрямки: це і поліпшення медичного обслуговування населення, і благоустрій міста, і ремонт доріг.  Серед першочергових завдань, які стоять перед міською радою, виконавчим комітетом та новообраним міським головою  є : створення нових робочих місць у Смілі, поліпшення житлово-комунального господарства міста, а саме модернізація систем водо- та теплопостачання, перехід на автономну систему опалення житлових будинків, своєчасний капітальний ремонт ліфтів та покрівель житлових будинків. Важливим, я вважаю, є і питання екології та охорони навколишнього середовища: відновлення очистки водосховища, облаштування міського пляжу, будівництво сміттєпереробного заводу. Окремими розділами у своїй Програмі я прописав поліпшення транспортного забезпечення у нашому місті, організацію відпочинку смілян, турботу про ветеранів, спрощення дозвільної системи , в тому числі  для відкриття  підприємницької діяльності. Гадаю, вже давно настав час провести реконструкцію міського Будинку культури та центральної площі нашого міста, добудувати два плавальних басейни на базі загальноосвітньої школи №7 та Смілянської міської поліклініки. І це далеко не все. 

 

Вступаючи у передвиборчі перегони, ви маєте бути готовими і до «чорного» піару з боку своїх опонентів. Чи намагатиметесь ви якимось чином спрацювати на його упередження?

Нажаль, виборчі компанії, які відбувалися в нашій країні,місті,показали,що один із головних методів ведення виборчої боротьби,- це війна компроматів. Я буду чесно вести передвиборчу кампанію. До «чорного» піару вдаватимуться ті, хто немає реальних справ на благо Сміли за своїми плечима, можливості, досвіду і інструментарію для покращення життя смілян.

Як і кожна людина, я маю свої недоліки, робив помилки в житті, але мені немає чого соромитися. Мої опоненти будуть намагатися  діяти за принципом: неправда повинна бути настільки велика, щоб в неї могли повірити, але переконаний, що з кожним роком виборці, а особливо сміляни, чітко орієнтуються в таких речах. А головне, я впевнений, що маю досвід, знаю, вмію і зможу вирішити проблеми кожного зі смілян. Будучи політично незаангажованим,  налагоджу співпрацю з усіма політичними силами у нашому місті та керівниками підприємств і, отримавши перемогу на виборах, найперше – консолідую роботу у Смілянській міській раді, оптимізую роботу апарату виконавчого комітету. Тому що тільки за таких умов, я переконаний, можливе прийняття та реалізація усіх доленосних рішень подальшої життєдіяльності нашого міста.

 


источник: РИО экспрес № 26 (308) 4 октября 2010р.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: местные выборы 2010 | Добавил: Спартанец (07.10.2010)
| Комментарии: 42 | Теги: кандидат на пост мера, Олег Черненко, выборы 2010 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 421 2 3 4 5 »
42 Максим  
А если не перестанут , то их там максимум 2 человека в штабе, то мы их зафлудим.

41 Вова  
Да, завязывайте!

40 Сергей  
Пацаны, почему вы тут паскудите Черненка, вас же раскусили ! Харош уже!

39 Іван  
Я не людина Черненка, я його прихильник і працював при ньому на Водоканалі, і крім позитивних відгуків у мене нема. Він на моїх очах підняв Водоканал! І все негативне я чую тільки від вас в інтернеті.

38 Мыслитель  
Уверен, что здесь отгавкиваются исключительно люди Черненко. Читаю, то что тут пишут и понимаю, что не с пустого места. Подобная информация о данном кандидате общеизвестное достояние. Для себя ничего нового не узнал, а всё это я уже давно слышал. И про Винницу и про водоканал с ЖКХ. Я вообще не пойму предмет полемики. Тут, как говориться ФАК на лицо. :) Зачем так много тратить сил и времени? Много чести!

37 Вова  
Пацаны, анекдот :
Сидят три мужика в лодке, рыбачат.
Ночь, светать начинает. Один говорит:
- Светает!
Второй:
- Да давно такого красивого восхода не видел!
Третий двумя пинками выкидывает первых двух из лодки.
Мужики выныривают:
- За что!
- Первого за оффтоп, второго за флуд.
- Да ты совсем охренел!
Мужик достает весело и хрясь по голове?
- А за оскорбление бан!!!

36 Вова  
Внимание ! Объявляется набор в группу «Сырунов», оплата сдельная, туалетная бумага прилагается бесплатно !

35 Николай  
Та что вы накинулись на них, люди просто деньги зарабатывают , поставили им задачу и результатов требуют, они может тоже пойдут и проголосуют за Черненка, но работа есть работа.

34 Вова  
Сируни, а ну геть з наших коментарів!!!

33 Штирлиц  
Грязь - Это когда неправда. А когда человек состряпал собственными руками себе репутацию, что уж тут поделать, какая ж это грязь?

"а скажите , кто сделал больше благих дел чем Черненко для нашего города?" Что конкретно? Если говорить о благих делах то должен быть их конкретный список. Назовите, что конкретно он сделал? Кроме как завалил работу ЖКХ и смылся поджав хвост от ответственности? Вы это имеете ввиду, или есть ещё какие-то достоинства неизвестные изберателям?


1-10 11-20 21-30 31-40 41-42
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.