Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Горячие темы » Міський парк

Парк відроджується
14:06 | 06.08.2010

Міський парк – окраса нашого міста і улюблене місце відпочинку багатьох смілян і особливо молоді. Не всі маленькі містечка можуть похвалитися таким красивим парком як у нас. Заснований 60 років тому парк культури і відпочинку пережив часи свого розквіту і часи майже занепаду. Сьогодні завдяки зусиллям адміністрації парку та його керівника Наталії Миколаївни Шпак парк входить у новий етап свого життя. Нещодавно тут почали проводити очистку водойм. Таке рішення незважаючи на скрутний час та недостатнє фінансування було прийняте ще минулого року дякуючи клопотанням Наталії Миколаївни. Завдяки підтримці міського голови Андрія Колесника та багатьох небайдужих підприємців була організована та згрупована робота по очистці каскаду озер та відновленню їх колишнього привабливого вигляду.
- Вже завершили очистку великого озера, яке останнім часом нагадувало болото, заросло очеретом, ряскою та замулилося, стало убогим і ніяк не вписувалося у красу навколишньої природи паркової зони. Сьогодні велике озеро покрасивішало, збільшило свої об’єми. Плануємо тут зробити дамбу, підвищити рівень води, обладнати маленький пляж, що існував тут раніше. Всі озерця хочемо зарибнити аби сміляни мали змогу відпочивати у своєму рідному місті, а не їздити десь далеко. Озера парку є унікальними у природному фонді міста, адже вода в них не річкова, а джерельна. Після очистки паркових водойм, які не чистилися вже більше 10-ти років та звільнення джерел від мулу піде новий потік води і вигляд озер стане набагато кращим, - розповіла Наталія Миколаївна Шпак.
Проведення такої роботи - це безкорислива допомога, благодійна акція одного із смілянських підприємців Миколи Миколайовича Дяченка, який дуже багато сил і участі докладає у розбудову парку, надає допомогу і підтримку у його розвитку. Адміністрація парку та його директор Н. М. Шпак висловлюють щиру подяку Миколі Дяченку за проведену роботу.
У майбутніх планах адміністрації парку – відновлення роботи фонтанчиків на водоймах. Неоціненну допомогу у реконструкції фонтанної системи надає ТОВ «Сміла Енергоінвест», куди Наталія Миколаївна звернулася за допомогою.
- Колись у парку планувалося спорудити каскад фонтанів. У всіх трьох озерах працювало по фонтану, сьогодні функціонує лише один, а два інші вийшли з ладу. До прохання допомогти у відновленні роботи фонтанів Євген Миколайович Радченко, директор ТОВ «Сміла Енергоінвест» поставився з розумінням і пообіцяв відновити до Дня міста хоча б один фонтан, - повідомила Наталія Миколаївна.
Зміниться незабаром вигляд не тільки нижнього парку, а й верхнього. Сьогодні від заростей кущів вже очищено зону атракціонів. В цьому році пожвавилося і культурне життя парку. Фактично всі міські святкові заходи були проведені на його території. Особливо запам’яталося дитяче феєричне свято морозива, яке 27 червня організувала місцева фабрика «Ласунка». Цього літа до парку завітав цирк, який вже декілька років підряд розміщувався в районі РПЗ. Цікаво і весело зустріли сміляни ювілейну 60-ту річницю парку, свято було організоване зусиллями адміністрації парку. Вже два роки у нижній частині паркової зони відділ культури із адміністрацією парку проводить народне свято Івана Купала, яке до цього часу проводилося у Гречківці.
Прикрасою верхнього парку є фонтан, який розташований за пам’ятником Леніну, його теж хочуть реконструювати.
- Для цього не потрібні великі кошти. Ми розраховуємо на те, що знайдуться благодійники, які захочуть інвестувати в розвиток парку невеличкі кошти і ми зможемо повернути фонтану його колишню красу і привабливість. Є в нас майстри-скульптори, які можуть виготовити невеличку скульптуру для фонтану і це буде для них свого роду рекламою, - розповіла Наталія Миколаївна Шпак.
Питні фонтанчики теж вже віджили свій резерв. ТОВ «Сміла Енергоінвест» на чолі із генеральним директором Євгеном Радченком та Катериною Алексєєвою (колишній керівник КП «ВодГео») проявили ініціативу і обіцяють встановити на території парку п’ять нових питних фонтанчиків.
Не завжди всі ті добрі справи, що робляться на користь того аби парк був дійсно улюбленою зоною відпочинку багатьох мешканців міста сприймаються смілянами з розумінням. Знаки встановлені по території парку, нові урни для сміття були безжалісно знищені вандалами. Не вміють наші люди сприймати того, що робиться для їхнього ж блага. Проте, Наталія Миколаївна не покладає рук у своїй роботі і вірить у те, що її праця і робота багатьох людей врешті-решт принесе плоди і стане зрозумілою для смілян.
- Вандалізм – найглобальніша проблема парку. У нас вже практично опускаються руки. Поставили нові урни, їх всі познімали, одну забрали, одну зламали зовсім. Поставили три знаки в парку і ті зруйнували. Я не можу навіть уявити настільки це банальні речі. Можливо молоді немає де проводити свій час і витрачати свою енергію? Я нещодавно була в Черкасах і відвідувала їхній парк. Як не дивно, але там все ціле, і урни, і лавки, і знаки. Сміляни помічають настільки тут класно і красиво, але нічого не бережуть, а потім дивуємося чому в Черкасах парк є, а в нас немає, - прокоментувала Наталія Миколаївна.
Сьогодні адміністрація парку оформляє документацію на отримання державного акту на землю парку. У вирішенні даного питання сприяє новий керівник відділу культури Ірина Іванівна Бобошко, яка багато уваги і часу приділяє парку, цікавиться його проблемами.
Незважаючи на всі завдання, які постають перед директором парку Наталією Миколаївною Шпак, жінці вдається досягти результатів у своїй роботі, на що сміляни можуть переконатися на власні очі.
- Без підтримки влади і громади дуже важко реалізовувати якісь проекти і програми. Ми як маленька держава в державі, повинні досить тісно триматися один за одного, бо коли ми разом - вирішуються всі питання, а як тільки ми окремо і починаємо давати один одному оцінку зникає розуміння та ініціатива. Ми дуже часто даємо негативну оцінку роботі один одного, але давайте запитаємо в себе, «що я зробив для того аби смілянам жилося краще». У Києві є Конституція киян, то може створимо Конституцію смілян, щоб дійсно ми були разом, були як одне ціле і в усьому шукали позитив. Досить багато нарікань сьогодні на наше місто та його благоустрій від самих жителів: «те, погано, а те, ще гірше». Але ж нам ніхто не заважає зробити наше місто кращим, ніж воно є сьогодні, і починати потрібно з себе – власного балкону, двору, свого будинку.
Тож сподіваємося, що все заплановане адміністрація парку зуміє здійснити, що знайдуться небайдужі сміляни, які підтримають цю добру справу і парк відродиться та постане перед своїми відвідувачами у новому образі.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:

Источник: "Сміла від А до Я"
Категория: Міський парк | Добавил: Tatyana (06.08.2010)
| Теги: парк | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.