Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Горячие темы » Новый Год

Миколай Чудотворець – православний святий та історична постать
23:24 | 18.12.2012

Святий Миколай – один із найбільш шанованих православних святих. З давнього часу своїм небесним покровителем святого Миколая вважали подорожуючі, мореплавці, купці та, звичайно, діти. За численні дива, творені святим Миколаєм, в народі його також називають Чудотворцем. Постать святого Миколая, як історичної особистості, оповита різноманітними легендами, проте, за всім, що ми знаємо про нього, стоїть життя конкретної людини.

Отож, народився Миколай приблизно в 270 році в одній з провінцій тодішньої Римської імперії – Лікії (сьогодні є частиною сучасної Туреччини) у місті Патари. Батьки назвали свого сина Миколаєм, що грецькою значило «людина перемоги» або «переможець народів». У дитинстві хлопчик добре вчився, особливо цікавився релігійними книгами та часто відвідував церкву. Після закінчення школи Миколай вирішив стати священиком.

Невдовзі після посвяти Миколая в священицький сан, його дядько – єпископ Патар – був змушений на деякий час поїхати до Єрусалиму, відтак виконувати свої обов’язки він доручив племіннику. Від того часу Миколай почав здійснювати ті благодійні вчинки, якими залишив по собі слід в історії та народній пам’яті.

Святого Миколая в певному сенсі можна назвати одним із перших благодійників. Батьки залишили йому багатий спадок, зробивши сина заможною людиною. Однак, святий ніколи не користувався власними статками заради особистої вигоди, більше того: всі свої гроші він витрачав заради допомоги оточуючим. Одним з найбільш відомих добродійних вчинків святого була його допомога бідному чоловіку, змушеному в зв’язку із фінансовою скрутою віддати своїх доньок за некоханих ними чоловіків. Миколай тричі таємно приходив до його будинку, щоразу залишаючи гаманець із золотом. Тим самим святий врятував як доньок, так і їхнього батька. До речі, згідно переказів, характерною особливістю милосердних дій Миколая була саме їхня таємність. Збереглися свідчення про те, що святий відверто засмучувався, якщо хтось дізнавався, що саме він є тим благодійником, який зробив ту чи іншу добру справу.

Також в народній пам’яті залишилися спогади про те, що за життя Миколай робив й такі справи, які інакше, як дивом не назвати. Одного разу молитвами святого вгамувалася морська буря, і моряки, яких настигла негода, повернулися живими додому. Іншим разом Миколай врятував місто від голоду, явившись уві сні до італійського купця та залишивши йому три золоті монети, які той дійсно знайшов вранці у руці. Того ж дня купець відправився торгувати житом у місто Міри.

Помер святий Миколай близько 345 року. Після смерті тіло святого залишилося нетлінним. Спочатку мощі Миколая Чудотворця знаходилися в Туреччині, а в 1087 році були перевезені до італійського міста Барі, де вони знаходяться й зараз.

Шанування Миколая Чудотворця, як православного святого, вперше почалося у Візантії в середині ХІ століття. Імператор Юстиніан І збудував на честь святого храм в столиці своєї держави Константинополі. На українських землях день святого Миколая, згідно однієї з версій, почали відзначати в 1088 – 1089 роках за часів правління князя Всеволода, а за іншою версією – відразу після прийняття християнства на Русі в 988 році, тобто ще на століття раніше.


принять в семью

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Новый Год | Добавил: Neo (18.12.2012)
| Теги: новый год | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.