Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Горячие темы » Новый Год

Новорічні свята у Смілі за часів графів Бобринських: кілька історичних штрихів
01:33 | 22.12.2012

Графи Бобринські, власники Сміли другої половини ХІХ – початку ХХ століть, виконуючи важливу благодійницьку місію, приділяли значну увагу культурному розвитку населення власних маєтностей. Зокрема, у Смілі Бобринські відкривали навчальні заклади, підтримували церкви, звертали увагу на театральне та музичне життя тощо. Важливо, що на заснованому Бобринськими Смілянському цукровому заводі, крім виробничого процесу, обов’язково бралися до уваги потреби працівників щодо відпочинку та дозвілля. Задля цього при заводі був створений постійно діючий театр, для якого було спеціально збудоване окреме приміщення, розраховане на 350 осіб. У театрі за участю заводських робітників ставилися популярні п’єси. Крім цього, при заводі був організований оркестр духових інструментів, в якому грали заводчани. Цікаво, що на музичних вечорах та театральних постановках члени родини Бобринських були не лише глядачами, але й безпосередніми дійовими особами.

Виступи художньої самодіяльності на Смілянському цукровому заводі відбувалися й у період різдвяно-новорічних свят. Збереглися відомості про те, що в приміщенні заводського театру щорічно проводилися дитячі свята («елки для детей»). На ці заходи запрошувалися діти віком від 4-х до 9-ти років. Надзвичайно показово, що в ході свята від заводської адміністрації малеча отримувала цукерки та невеликі подарунки. Така увага до дітей свідчить про особливу суспільну та культурну цінність діяльності графів Бобринських.

Джерело: Смела. Краткое статистико-экономическое описание имений и заводов Графов Льва Алексеевича, Алексея, Андрея и Георгия Александровичей Бобринских в Киевской губернии, для Всероссийской Выставки 1913 года в Киеве / Составитель В. Головня. – Киев, 1913 год.


Граф Олексій Олександрович Бобринський
Граф Олексій Олександрович Бобринський на зимовому костюмованому балу в Петербурзі (1903 рік)

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Новый Год | Добавил: Neo (22.12.2012)
| Теги: история города, новый год | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.