Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Горячие темы » Новый Год

У музеї зберігається цікава колекція новорічних листівок
22:33 | 23.12.2012

Музейні фонди Смілянського краєзнавчого музею зберігають надзвичайно цікаву колекцію вітальних новорічних листівок. Формування даного зібрання ще не завершилося – сміляни продовжують дарувати музею новорічні листівки із власних колекцій. Наявні в музеї новорічні листівки, безперечно, зберігають час тієї епохи, коли вони створювалися та дарувалися. Досить цікавими також являються новорічні побажання, які збереглися на цих листівках.

Найдавнішою новорічною листівкою, що зберігається в музеї, є тиснена листівка дорадянського періоду. Точний час її створення не встановлено.

 
листівки


Приблизно до того ж часу належить листівка, на якій зображені янгол із дівчинкою. Незважаючи на те, що листівка не містить новорічного чи різдвяного напису, за своїм настроєм вона, очевидно, також була різдвяним подарунком. Певний інтерес являє собою напис на звороті цієї листівки, який зроблений ще чорнилом за старослов’янською системою письма.

 
листівки


 
листівки


Переважна більшість листівок належать до радянського періоду. Найбільш ранні стосуються періоду початку 1960-х років. Зокрема, одна з листівок містить привітання з нагоди 1962-го Нового року.

 
листівки


 
листівки


В іншій листівці міститься привітання з Новим 1964 роком.

 
листівки
 
листівки


Окремі вітальні листівки наочно демонструють, чим жила країна в радянський період. Зокрема, попередня листівка присвячена темі космонавтики, одна з листівок містить зображення серпа і молота.

 
листівки


Інша новорічна листівка акцентує свою увагу на будівництві.

 
листівки


У музеї також зібрана колекція новорічних листівок, сюжети яких відомі багатьом смілянам, що народилися та виросли в Радянському Союзі, з часів дитинства.

 
листівки


 
листівки


 
листівки


Певний інтерес також являє собою тиснена різдвяна листівка, надіслана з Бельгії.

 
листівки


Крім новорічних листівок, цікавим експонатом є запрошення на «ялинку», адже масове проведення новорічних свят для дітей було доброю традицією минулого століття.

 
листівки


Смілянський краєзнавчий музей запрошує смілян долучатися до формування колекції новорічних листівок!

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Новый Год | Добавил: Neo (23.12.2012)
| Теги: новый год | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.