Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

20 листопада – Всесвітній день прав дитини
20:08 | 18.11.2012

15-го листопада у школі № 16 бібліотекарем відділу 1-4-х класів дитячого філіалу Централізованої бібліотечної системи Аллою Миколаївною Вербенко разом із 3-класниками був проведений захід «Права дитини у вигляді цікавих запитань і завдань», приурочений до Всесвітнього дня прав дитини, що відзначатиметься 20 листопада.

Як розповіла «Сміляночці» сама організатор заходу, з учнями було обговорено багато різних питань, що стосуються прав дитини. Зокрема, 3-класники ознайомилися з Конституцією України та Конвенцією ООН про права дитини, в яких прописані дитячі права на освіту, розвиток власних здібностей, користування рідною мовою, сповідування певної релігії тощо. Також діти повторили основні загальнолюдські права, що має кожна особа, а також згадали визначення таких понять як «громадянин», «громадянство», «родина», «рід» та інші.

У ході спілкування бібліотекар торкнулася теми імені, що належить людині. Вона розповіла, що при народженні кожній дитині дається ім’я, але якщо воно не подобається, то по досягненні віку 16-ти років його можна змінити. Діти також пограли в гру, в ході якої потрібно було назвати пестливі форми різних жіночих та чоловічих імен.

Організатор заходу, спілкуючись із дітьми про права дітей, звернулася до питання документів, які мають громадяни України. 3-класники пригадали, що перший документ, який має кожна дитина – це свідоцтво про народження. Алла Миколаївна Вербенко задала школярам питання про те, який основний документ мають батьки. Примітно, що учні правильно відповіли, що це паспорт.

На заході дітям також було запропоновано розглянути різні ситуації, які стосуються використання дітьми своїх прав дітей в реальному житті. Наприклад, бібліотекар поставила учням питання про те, чи є гнобленням дитини прохання батьків допомогти по господарству. Із відповідей школярів можна було зробити висновок, що вони розуміють те, що допомагати батькам є їхнім обов’язком. Отож, у ході обговорення діти пригадали не лише власні права, але й основні обов’язки.Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (18.11.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.