Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

8-го листопада у Смілянській загальноосвітній школі №10 пройшов поетичний вечір
20:50 | 09.11.2012

8-го листопада у Смілянській загальноосвітній школі №10 для учнів випускних 11-их класів пройшов  поетичний вечір до 100-ї річниці від дня народження Андрія Самійловича Малишка. Організаторами виступили вчитель української мови (ЗОШ №10) Лариса Вікторівна Сорокіна та бібліотекар дитячого філіалу Централізованої бібліотечної системи, що знаходиться на ст. ім. Т.Г.Шевченка Ольга Василівна Шеремет.
Як зазначила Лариса Вікторівна, мета проведення цього заходу полягала у тому, щоб ввести учнів у поетичний і пісенний світ українського поета А.Малишка, розкрити багатство його душі, допомогти дітям відчути красу його пісень, а разом із цим любов до Батьківщини, рідного краю, матері, розвинути шанобливе ставлення до людей і української пісні.
До проведення заходу одинадцятикласники готувалися заздалегідь, про це свідчать їхні виступи. Так, на початку зустрічі, Ольга Бурлуцька (відмінниця, претендентка на медаль) процитувала вислів про Андрія Малишка письменника Всеволода Нестайка:

-  «Андрій Малишко - поет-лірик від Бога. Його голос, то ніжний і схвильований, як перші слова кохання, то гнівний, сповнений пристрасті вибухової сили, не можна сплутати з чиїмось іншим. Навіть у ряду визначних талантів, яких дала українська земля світові в XX столітті - Максим Рильський, Павло Тичина, Євген Маланюк, Богдан-Ігор Антонич, Василь Стус, - постать Андрія Малишка не блякне, вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу, органічним єдинокорінням з народно-поетичною творчістю, інтимним тоном звучання, навіть коли він говорить про світові, загальнолюдські проблеми. А ще пісенністю своєї лірики, тим, що кожен її рядок бринить за камертоном української народної пісні».


Після чого Бєлогривцев Кирило (один із найкращих учнів) запросив усіх присутніх поринути у дивовижну творчість видатного поета:

- Що про поета і його життя може сказати більше, ніж його твори? Тож давайте разом поринемо в озеро пісенної і поетичної творчості Андрія Самійловича.

 
Дуже зворушливо та виразно прозвучав вірш «Материнська» у виконанні Ольги Чернишенко, яка зробила особливий наголос на темі любові до матері, яка пройшла через усі роки поезії Андрія Малишка, до речі, один із своїх перших віршів поет також присвятив своїй мамі.
Гучними аплодисментами слухачі віддячили Аллі Попадюк за виконання вірша «Україно моя». Дуже вдалим став виступ і Богдана Мосюженка, який досить чуттєво прочитав вірш «Серпень душі моєї».
А от музична презентація пісні «Вчителька моя», яку підготувала Ольга Чернишенко, навіть викликала сльози на очах у присутніх шкільних вчителів, адже під час звучання даної пісні було запущено спеціально підібране слайд-шоу із фото вчителів школи №10.
Як годиться, не обійшовся цей вечір, і без славнозвісної «Пісні про рушник», яку виконали Юлія Дашко, Кирило Бєлогривцев та Вікторія Фендюр. Як зазначила Ольга Василівна:

- Не зважаючи на те, що ця пісня перекладена тридцятьма п'ятьма мовами світу, найкраще вона звучить саме українською, бо образність її тримається на вишитому рушникові, нашому оберегові, з яким в українців пов'язано все - від народження до останнього шляху: на рушникові подавали найдорожчому гостеві хліб-сіль, ним перев'язували руки молодих під час обряду вінчання, рушниками покривали найдорожчі для українця-християнина символи - ікони, і, зрештою, вирушаючи в дорогу, людина неодмінно брала із собою рушник, який був не просто шматком тканини, а справжнім оберегом, талісманом.

До речі, Андрій Малишко говорив, що в буремні роки вижив після важкого поранення тільки завдяки вишитому рушникові, з яким мати провела його на фронт. «Пісня про рушник» сприймається як монолог сина, який знаходить найніжніші слова, щоб подякувати любій матусі за її турботу, вірну любов і ласку.
Велике задоволення глядачі отримали від танцю під музику «Київського вальсу», який виконали Наталія Ектова та Андрій Ніконов. Цей номер став демонстрацією справжнього подвигу, адже юні Наталя та Андрій, без усіляких попередніх тренувань, вивчили ритм та рухи вальсу усього за один вечір.
Дуже красивою стало виконання  пісні «Стежина» від Каріни Пляченко. На завершення юна поетеса Тетяна Дзюменко прочитала свій вірш, який вона присвятила видатному поетові:

Присвята Андрію Малишку

Він - солов'їне серце України,
Автор пісень, що терміну не мають,   
Гордість всієї нашої країни,   
Де ним захоплюються й поважають.     
Варта людина власного визнання,
За весь життєвий несолодкий шлях
Єства свого тримався і не зрадив,   
Не опустив душі і серця стяг.   

З дитинства все тягнувся до поезій,
Так зачаровано вслухався в мамин спів,
Але до тих зажурливих трагедій
Дописував щасливі нотки слів.

Отак ще змалку, мов бурхливі води,
Творчість Малишка життєствердно б'є.
Не буде їй ніколи переводу,
Поки край рідний процвітає і живе.
Ні армії, ні сталінські режими,   
Ні війни не збивали його з ніг!   
Андрій Малишко не здавався, сильний...   
Протистояв він труднощам, як міг.

Та разом з тим тонка, чуйна натура,
І неньчин образ виносив в душі,
Цього навіть нащадки не забули,
Любов до мами - святість. Запишіть.
Пісні поета мають дужі крила,   
Тому злітають до самих небес,   
Вони для нас – мов ті земні світила,   
Що дають змогу доторкнутися чудес.
Минуло вже століття з тої днини,   
Коли в сім'ї звичайного шевця   
Вперше заплакала малесенька дитина,
Та не проста дитина... Не проста.

Вчора, сьогодні, завтра, післязавтра...
Не слід для цього вибирати час!
Просто потрібно тихо вшанувати
Пам'ять відомого великого митця.
          


Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (09.11.2012)
| Теги: образование | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.