Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

День толерантності
12:16 | 18.11.2012

15-го листопада, напередодні Дня толерантності, що відзначається 16-го листопада, у дитячому філіалі Централізованої бібліотечної системи з учнями 8-го класу школи № 16 була проведена година спілкування «Такі ми різні в цьому світі».

Як розповіла «Сміляночці» організатор цього заходу бібліотекар Ольга Василівна Шеремет, становлення толерантних відносин – важливе завдання сучасного суспільства й від того, як воно буде вирішене, залежить наше майбутнє, а оскільки все починається з дитинства, одне з першочергових завдань для дитячої бібліотеки – це виховання толерантності.

На годині спілкування учнями разом з бібліотекарем було розглянуто поняття «толерантність», які значення воно має в українській мові та в мовах різних народів світу. Зокрема, діти дізналися наступні визначення «толерантності»:

в англійській мові – це готовність бути терплячим;

в іспанській мові – здатність визнавати відмінність ідеї інших людей;

у французькій мові – відношення, при якому допустиме те, що інші можуть мислити або діяти інакше, ніж ти сам;

в арабській мові – прощення, м’якість, милосердя, співчуття, терпіння, відкрита дума про інших;

в китайській мові – дозволяти, приймати, бути по відношенню до інших великодушним;

в українській мові – здатність терпіти щось або когось, бути стриманим, стійким.

Ольга Василівна також розповіла дітям, що толерантність – це не просто словникове поняття. Передусім це поняття суспільне, яке означає поблажливість, терпимість до чиїхось думок, поглядів, вірувань. Надзвичайно важливою є міжнародна толерантність, що проявляється між державами, народами, націями.  

Саме на правильне розуміння різних видів толерантності, формування в дітей толерантних рис і була спрямована година спілкування. Зокрема, учням пропонувалося відшукати толерантні поняття, які характеризують європейські країни, висловити свої думки з приводу того, як би вони хотіли, щоб інші народи характеризували Україну, вживаючи толерантні ознаки нашої держави. Діти також змоделювали ситуації, в яких описувалася їхня реакція на можливу появу в класі дитини іншої національності чи раси. Крім цього, діти висловили власну думку про толерантне ставлення до особливих суспільних представників – безхатьків, жебраків тощо. Як розповіла організатор заходу, саме такі приклади надали можливість показати учням, що толерантність – це поняття високоморальне, яке аж ніяк не асоціюється з байдужістю.

До програми години спілкування була включена цікава гра: 8-класники намалювали свою руку на підписаних аркушах, потім обмінялися ними, і кожен написав 5 рис, які толерантно характеризують того чи іншого однокласника. Після цього організатор заходу зачитувала ці характеристики, а учні повинні були вгадати, про кого саме  них йде мова.

Насамкінець учасники години спілкування пройшли тест «Чи толерантна ти людина?». Він включав до свого вкладу 10 різних питань, серед яких, наприклад, були такі як «Чи засмучуєшся ти, коли доводиться відмовлятися від плану, що придумав ти, тому що друзі пропонують щось інше?», «Чи спокійно ти сприймаєш неприємні новини?», «Чи неприємно тобі бачити в громадських місцях людей у неохайному вигляді?», «Їдучи в громадському транспорті ти чуєш, як немолодий чоловік критикує сучасну молодь. Як ти на це відреагуєш?» та інші. Підбиті підсумки тесту показали, що агресивних, не толерантних осіб серед присутніх не виявилося; учасники тесту приблизно порівну поділилися на 2 категорії: середню, яка вміє знаходити компроміс, і категорію толерантних дітей.

 По завершені заходу Ольга Василівна також запропонувала учням деякі книги про толерантність, про дружбу, про взаємовідносини в колективі, які можна прочитати в бібліотеці, а потім спільно обговорити. Тим, хто зацікавився даним питанням, за словами бібліотекаря, слід звернути особливу увагу на цікаву книгу Ганни Макуліної «Сезон дощів або Не з цього світу».Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (18.11.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.