Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

Ірина Огус: «Бібліотеки Сміли подали заявку на участь в грандовому конкурсі Білла Гейтса»
17:26 | 05.12.2012

Нещодавно Смілянська централізована бібліотечна система долучилася до участі в грандовому конкурсі «Бібліоміст», ініціатором та спонсором якого став всесвітньовідомий засновник компанії «Microsoft» Білл Гейтс разом зі своєю дружиною Меліндою. В інтерв’ю «Сміляночці» директор Централізованої бібліотечної системи Сміли Ірина Анатоліївна Огус розповіла про деталі проекту та обставини участі в ньому смілянських бібліотек.

 

– Ірино Анатоліївно, що таке «Бібліоміст» і якими є основні умови цього проекту?

– Вперше грандовий конкурс «Бібліоміст» був оголошений 3 роки тому. Білл Гейтс разом зі своєю дружиною вирішили комп’ютеризувати українські бібліотеки задля того, щоб підвищити інформаційну грамотність українських читачів. За умовами проекту, куратори конкурсу «Бібліоміст» в Україні надають учасникам проекту по 15 комп’ютерів, які мають використовуватися виключно для потреб читачів і лише на безкоштовній основі. Протягом 3-х років куратори проекту суворо контролюють виконання цих умов, маючи право в будь-який час без попередження приїхати і здійснити відповідну перевірку. 

Вже відбулося 3 тури цього конкурсу. З різних причин ми не змогли взяти в них участь, але хочу відзначити, що переважна більшість наших колег – бібліотек Черкаської області, при чому не лише тих, що знаходяться в районних центрах, але й ряд сільських, комп’ютеризувалися саме завдяки участі в цьому проекті. Великою несподіванкою та радістю для нас стало оголошення 4-го туру конкурсу, тож, не вагаючись, ми стали збирати всі необхідні документи для подання відповідної заявки. Нещодавно відповідний пакет документів нами був відправлений до Києва – кураторам проекту «Бібліоміст» в Україні, й у лютому наступного року ми чекаємо на оголошення результатів.

 

– Якими були основні вимоги до бібліотек, які беруть участь в конкурсі?

– Передусім це підтримка місцевої влади, й міська влада нас підтримала. Зокрема, міські посадовці пообіцяли виділити кошти на забезпечення охорони комп’ютерної техніки. До речі – саме забезпечення надійної охорони комп’ютерів було однією з основних вимог організаторів проекту. У попередніх турах під надійною охороною малася на увазі наявність у бібліотеці залізних грат або дверей. У четвертому турі цей пункт став дещо спрощеним – на випадок дій третіх осіб (простіше кажучи – крадіжки) техніку можна просто застрахувати, а це значно дешевше, ніж встановлювати броньовані двері.

Також вимогою проекту була наявність гарантій з боку міської влади, що нова комп’ютерна техніка буде встановлена на нових меблях. Спеціально під цей гранд ми створили й програму підтримки та розвитку бібліотечних закладів на 2013 – 2015 роки, що була затверджена зовсім нещодавно – 29-го листопада на 30-тій сесії міської ради. Одним з питань, внесених до цієї програми, було запровадження в бібліотеці штатної посади ІТ-спеціаліста, що також значилося серед вимог участі в гранді.

Крім цього, ми повинні були зібрати певну кількість листів від місцевих установ, закладів, організацій та підприємств про те, що вони також готові нас підтримувати. Такі гарантійні листи, де зазначено, що в разі нашої перемоги бібліотекам буде надана благодійницька допомога (переважно у вигляді стільців та столів), ми отримали від кредитної спілки «Довіра», магазину «Малятко», ФОП «Тайфун», ряду приватних підприємців та фізичних осіб. Також бібліотеку підтримали Центр соціально-психологічної допомоги Черкаської обласної ради, Смілянський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, краєзнавчий музей, дитяча школа мистецтв, школа № 3-колегіум.

 

– Скільки Смілянських бібліотек беруть участь у цьому проекті?

– Однією з вимог конкурсу було включення до заявки як мінімум 4-х бібліотек. Нами були обрані центральна міська бібліотека ім. Олени Журливої, центральна дитяча бібліотека, бібліотека-філія № 1, яка знаходиться в мікрорайоні «Богдана» і бібліотека-філія № 5, що розташована в мікрорайоні РПЗ. Останні 2 філії ми обрали тому, що вони є єдиними центрами культури в названих мікрорайонах. До того ж поряд зосереджені школи, багатоповерхівки, а тому там проживає багато читачів та потенційних комп’ютерних користувачів. Крім цього, саме приміщення цих бібліотек є одними з найбільш пристойних, адже однією з вимог Білла Гейтса та його дружини Мелінди є те, щоб бібліотеки мали нормальний функціональний стан.

 

– Які конкретні перспективи може дати смілянам перемога ЦБС у проекті?

– Комп’ютери, які ми можемо отримати, обов’язково будуть підключені до мережі Інтернет і дадуть змогу розширити можливості наших читачів в сфері інформаційного пошуку. Прогрес іде вперед, ми просто не встигаємо купувати нову літературу, тим більше, що кожному відомо, наскільки вона зараз дорога. Нині для того, щоб швидко знайти інформацію, потрібен комп’ютер. Крім цього, в нас є така категорія читачів, як пенсіонери: в разі перемоги смілянських бібліотек у конкурсі вони зможуть приходити до нас і отримувати елементарні навики роботи з комп’ютерною технікою. З появою комп’ютерів у бібліотеці в читачів виникне можливість більше спілкуватися – по скайпу, в соціальних мережах. Молодь зможе виходити на сайти вищих навчальних закладів, безробітні – шукатимуть роботу на сайтах вакансій. Комп’ютери будуть використовуватися й у ході проведення різних заходів для демонстрації наочності – картин, музики тощо.


Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (05.12.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.