Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

Літературно-мистецька вітальня «Безцінна спадщина народу»
19:42 | 11.11.2012

Відзначення Дня української писемності та мови, розпочате 8-го листопада в дитячій бібліотеці, продовжилося 9-го листопада у Центральній міській бібліотеці ім. Олени Журливої в рамках літературно-мистецької вітальні «Безцінна спадщина народу», на яку зібралися смілянські майстри літературного слова, працівники бібліотек, вчителі, шанувальники української мови з числа пересічних громадян міста, зацікавлена молодь, журналісти. Впродовж заходу ними були обговоренні питання нинішнього стану української мови, поетичної та письменницької діяльності смілянських майстрів слова сучасності та минулого.
Інформацію стосовно історичних умов функціонування української мови та роботи українських літераторів в середині ХХ ст., наповнюючи її своїми особистими спогадами, доніс до присутніх поет, член національної спілки письменників України Петро Дмитрович Сафроненко. Він розповів:

– У 1963 році в Черкаському педінституті проходив захід «Поетична осінь». Серед присутніх були Андрій Малишко, Іван Драч, Борис Олійник… Пам’ятаю, як на сцену вийшов Іван Драч і прочитав популярну на той час «Баладу про випрані штани». Коли ж вийшов Василь Симоненко, він почав читати:
«Одійдіте, недруги лукаві!
Друзі, зачекайте на путі!
Маю я святе синівське право
З матір’ю побуть на самоті»
Аудиторія затупотіла ногами, а він продовжував:
«Хай мовчать Америки й Росії,
Коли я з тобою говорю...»
Симоненко був тоді лише в рукописах, ми просто знали тоді, хто чим займається, у нас були підпільні самвидави, багато українських віршів існували лише у вигляді заборонених листівок.


Поет прочитав кілька своїх поезій, в тому числі й вірш, присвячений Василю Симоненку.
На літературній зустрічі також була присутня член літературно-мистецького клубу «Натхнення», член літературного об’єднання «Тясмин», член Національної спілки журналістів, керівник дитячої літературно-мистецької студії ім. Василя П’ятуна-Діброви, автор дитячих книг Лілія Блискавиця. Вона повідомила, що нещодавно у черкаському видавництві ПП Чабаненко вийшла її друга дитяча книга «Курочка-снігурочка» українською та англійському мовами. Також письменниця ознайомила присутніх з книгою Володимира Трохимовича Поліщука «Література рідного краю», яка являє собою підручник з біобібліографічними додатками про письменників Черкащини, в тому числі й Смілянщини. Розповідаючи про видання детальніше, Лілія Блискавиця зазначила:

– Ця книга дуже корисна усім, хто цікавиться літературою, мовою, хто пише сам. У книзі наведений перелік літераторів Черкащини, лауреатів літературних премій тощо. Я думаю, що така книга має бути чи не в кожному навчальному закладі. Так от до цього видання увійшли 33 письменники Смілянщини: Олекса Бакуменко, Лілія Блискавиця, Микола Борщ, Олена Буєвич, Микола Воробйов, Олена Герасименко, Анна Головіна, Олена Журлива, Микола Єременко, Віталій Іващенко, Оксана Кириченко, Валентина Коваленко, Ігор Коваленко, Сергій Коломієць, Ніна Корсунь, Іван Лавріненко, Вікторія Марцинішенко, Федір Матушевський, Тодось Осьмачка, Борис Педченко, Володимир Поліщук, Олексій Пухний, Василь П’ятун-Діброва, Петро Сафроненко, Олександр Скороход, Анатолій Скрипник, Микола Сніжко, Микола Стеблина, Людмила Тараненко, Павло Федченко, Майя Фролова, Іван Шпичка, Анатолій Штейнер. Також тут проживають гумористи Анатолій Горбівненко та Володимир Трохименко.

Про свою творчість присутнім розповів смілянський поет, автор дитячих книг Ігор Леонідович Коваленко:

– Я не спеціаліст-мовник, але з дитинства пишу. Зі мною сталася така метаморфоза: писав російською мовою, але коли почав писати українською, то зрозумів, що це та мова, на якій я й повинен писати, на ній я можу висловити все те, що десь глибоко в душі, бачення того світу, який мене оточує.


Свої вірші до уваги присутніх представила Тетяна Шугарт-Благодарна, яка почала писати 2 роки тому й зараз є «новою зіркою» смілянського літературного кола.
Оскільки захід мав формат літературно-мистецької вітальні, то на ньому звучали мелодійні українські пісні, виконувані спеціально запрошеним черкаським поетом, бардом, членом національної спілки письменників України Сергієм Миколайовичем Руднєвим.
Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (11.11.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.