Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

Літературно-музична година «Поетичний феномен Андрія Малишка»
00:08 | 29.11.2012

Прихильники літературного таланту відомого українського поета Андрія Малишка продовжують відзначати його ювілей. Зокрема, 28-го листопада в бібліотечній філії № 2 відбувся літературно-музичний захід, присвячений 100-річчю від дня народження поета. Учні 9-го класу школи № 4, бібліотекарі Надія Іванівна Радченко та Людмила Іванівна Шевченко, керівник театрального гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Іванівна Симоненко разом зі своєю вихованкою Вікторією Сінаєвською зробили спробу наблизитися до з’ясування поетичного феномену Андрія Малишка.

Задля цього на заході прозвучав ряд поезій, що їх написав Андрій Малишко. До читання віршів долучилися бібліотекарі, керівник театрального гуртка та її учениця. Не можливо було не помітити те світле і радісне сприйняття життя, з якою писав молодий поет на ранніх етапах своєї творчості, а також ту проникливість, якою були сповнені фронтові поезії військового кореспондента. Ім’я Андрія Малишка за радянського часу  сприймалося як прапор і совість української поезії. Та крім віршів, він також створив незабутні пісні, які стали по-справжньому народними: серед найвідоміших – «Ми підемо, де трави похилі», «Київський вальс», «Пісня про вчительку», «Цвітуть осінні тих небеса». Але найбільш популярною піснею, текст якої належить Андрію Малишку, звичайно, є «Пісня про рушник». Саме цю музичну композицію для учасників та гостей заходу виконала Вікторія Сінаєвська. 

Присутні мали змогу ознайомитися зі сторінками життєвої біографії Андрія Малишка, розповідь про яку були логічно «вплетені» в загальну канву літературно-музичної години. Зокрема, учні дізналися про те, що поет народився у багатодітній родині сільського шевця на Київщині, любов до книг сформувалася в нього під впливом рідного дядька (у селі його, до речі, називали Микита-Чорнокнижник), в інституті народної освіти викладачами Андрія Малишка були Агатангел Кримський та Микола Зеров – усі ці факти не могли не справити в кінцевому результаті свій вплив на формування від природи обдарованого та інтелектуально розвиненого Малишка.

Своєрідною квінтесенцією ж обговорення поетичної творчості Андрія Малишка стало цитування одного з висловів Максима Рильського: «Від пісні, від звичайної розмови, від гарячого земного життя йде Малишкова поезія. Тому так пахнуть чебрецем, полином, м’ятою, степом, Дніпром і квітучим вишневим садом його вірші».

Ті, хто прийшов на захід, могли також ознайомитися з книжковою виставкою, яка присвячена 100-річному ювілею Андрія Малишка, яка називається «Безсмертя його душі в його піснях». В даній композиції представлені твори самого поета, книги та журнали про нього. Особливо цікавими є окремі статті біографічного характеру, які вийшли в друкованій пресі буквально на днях і містять найновішу інформацію, що розповідає про життя і творчість Андрія Малишка.
Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (29.11.2012)
| Комментарии: 2 | Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.