Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Библиотека

Свято рідної мови в дитячій бібліотеці
18:43 | 11.11.2012

8-го листопада у центральній дитячій бібліотеці відбулося свято духовності «Перлини рідної мови», приурочене до Дня української писемності та мови, яке відзначається 9-го листопада.
У заході, організованому бібліотекарями Юлією Віторівною Близнюк та Оксаною Федорівною Гончар, безпосередню участь взяла значна кількість дітей – учнів 2-а, 2-б, 4-а та 4-б гімназії ім. В.Т. Сенатора: Олександр Хлевнюк, Анна Чорнобривець, Єлизавета Висоцька, Владислава Власенко, Максим Педос, Аліна Вигінна, Валентин Шевченко, Дар’я Простєцова, Євгенія Козирь, Марія Єфімчук, Артем Артемов, Андрій Лісовий, Мигаль Владислав, Ілля Вовк, Валерія Гарбар, Іван Горбатенко, Максим Дриженко, Софія Засядьвовк, Валентин Кубрак, Вікторія Гончаренко, Софія Ковальська, Дарина Глухенко, Катерина Скоротяга, Валерія Ткаченко, Дар’я Сідельнікова, Яна Костриця.
Під акомпанування свого вчителя музики Євгенія Миколайовича Хавренок вони виконали ряд українських пісень, серед яких «Щоб квітла Україна», «На нашій Україні». Дітьми також були прочитані на пам’ять поетичні твори, присвячені рідній мові та рідній країні. У програму заходу була включена весела інсценівка по віршу українського письменника Григорія Бойка «Веремій». Особливою частиною заходу став конкурс на знання рідної мови, в якому дітям пропонувалося зібрати разом розділений початок і кінець українських прислів’їв: «Гостре словечко коле сердечко», «Умій сказати, умій змовчати», «Не кидай слова на вітер», «Більше діла – менше слів». Розкрити та задіяти творчі здібності юних глядачів та учасників допоміг конкурс, в якому їм пропонувалося віднайти правильну риму для коротеньких віршів.
Присутні на заході маленькі глядачі також мали змогу почерпнути для себе корисну інформацію про особливості рідної мови:
- російський письменник Лев Толстой, зустрічаючись з українським істориком Дмитром Яворницьким, відзначав, що в українській мові надзвичайно велика кількість пестливих слів. Він говорив: «Я дуже люблю вашу українську мову – гучну, цвітасту і таку м’яку. У вашій мові стільки ніжних, сердечних і пестливих слів: ясочко, зіронько, квітонько, серденько…»;
- вченими було проведене дослідження, що більшість дорослих розуміють близько 35 тисяч слів, при цьому самі використовують в 10 разів менше. Словник мови прозових творів Тараса Шевченка охоплює 20 тисяч слів, а поетичних – понад 10 тисяч;
- літературною українську мову зробив Іван Котляревський, а майстерно відшліфував українське слово Тараса Шевченко.
Для того, щоб актуалізували увагу дітей на необхідності використовувати багатий запас української мови, глядачам та учасникам пропонувалося пригадати ввічливі слова, які слід використовувати у різних життєвих ситуаціях.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Библиотека | Добавил: Neo (11.11.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.