Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Город и горожане

До пам’ятника Богдана Хмельницького принесли квіти
22:34 | 22.01.2013

Святкування Дня Соборності та Свободи України відзначилося покладанням квітів до пам’ятників видатних осіб української історії, які свого часу зробили великий внесок у втілення ідеї незалежної та соборної української держави в життя. Після покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку на привокзальній площі, відбулося покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому в мікрорайоні «Богдана».

Біля пам’ятника видатного гетьмана зібралися вчителі та учні школи № 7 на чолі з її директором Ларисою Ярошик. На урочистій церемонії також були присутні представники міської влади – перший заступник міського голови Михайло Коваленко, заступники міського голови Олександр Головченко та Юрій Студанс. На початку зібрання до присутніх звернувся вчитель історії школи № 7, депутат міської ради Станіслав Сірик, який розповів про історичне значення події, що відбулася у Києві 22-го січня 94 роки тому:

– 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. І хоча цій благородній ідеї не судилося втілитися на початку ХХ століття, події 1918 – 1919 років відіграли значну історичну роль. Вони стали виявом генетичного потягу українства до територіального та духовного єднання, спадкоємності історичної державотворчої традиції, сформували підґрунтя для відродження сучасної незалежної України. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням становлення політичної нації.

Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилася живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності,
– підсумував Станіслав Сірик наприкінці своєї промови. 

До присутніх також звернувся заступник міського голови Олександр Головченко:

– Наша держава Україна – велика, багатогранна. Але незважаючи на всі культурні, історичні відмінності між Заходом і Сходом всіх нас об’єднує одне – це наша любов до нашої держави. Найголовніше те, що вона буде жити, коли в кожного українця Україна залишатиметься у серці,
– наголосив він.

На знак пошани до тих, хто боровся за українську державу, учні поклали квіти до пам’ятника видатного українського гетьмана Богдана Хмельницького.


 відзначення Дня Соборності та Свободи України у мікрорайоні «Богдана»


 відзначення Дня Соборності та Свободи України у мікрорайоні «Богдана»

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Город и горожане | Добавил: Neo (22.01.2013)
| Теги: город и горожане | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.