Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Город и горожане

Мар’яна Пирог: «Будьмо толерантними до ВІЛ-позитивних»
19:47 | 30.11.2012

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Сміляночка» поспілкувалася із головним спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мар’яною Анатоліївною Пирог на теми дискримінації та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих осіб у нашому місті. 

 – Мар’яно Анатоліївно, якою на сьогоднішній день є статистика, що відображає кількість ВІЛ-позитивних людей у нашому місті?

– Сьогодні у Смілі на обліку стоять 107 ВІЛ-інфікованих осіб. Ця кількість включає в себе лише офіційно виявлені випадки, але при цьому, зрозуміло, існують й невиявлені. Для того, щоб дізнатися дійсну орієнтовну кількість ВІЛ-позитивних у нашому місті, цю цифру необхідно помножити приблизно на 6. Це офіційно прийнята формула для подібних обрахунків. Звичайно, якби діагностика на ВІЛ була б обов’язковою, то ми мали б іншу цифру, але зараз в Україні, згідно чинного законодавства, проходження тесту на ВІЛ є добровільним. Ми проводили дослідження, яке показало, що із 100 осіб лише 4 за власним бажанням здали такий тест.

 – Як би Ви охарактеризували ставлення громадськості до ВІЛ-інфікованих?

– Існує 2 сторони позитивного життя – термін «позитив», крім його традиційної трактовки, має також значення вироку, статусу. Сьогодні кожен третій ВІЛ-позитивний клієнт, який звертається до Центру соціальних служб за послугами, говорить про порушення його прав, про приниження. Нам доводиться займатися адвокацією прав цих осіб, виводити їх з психологічного дисбалансу через те, що був розголошений їхній ВІЛ-позитивний статус. Для ВІЛ-інфікованої людини розголошення її статусу є надзвичайно великою психологічною проблемою. Уявіть ситуацію: працівники дитячого садка дізнаються про ВІЛ-позитивний статус маленької дитини, яка ходить в дошкільний заклад, й ця інформація доноситься до батьків інших дітей. Реакція останніх: ми не хочемо бачити цю дитину в нашому садочку. Це свідчить лише про вкрай незадовільну обізнаність про шляхи, якими передається ВІЛ. Ми постійно повторюємо, що ВІЛ-інфекція не передається побутовим шляхом, є лише 3 можливі варіанти – через кров, статевий контакт та від матері до дитини. 

 – З якими проблемами стикаються ВІЛ-інфіковані, крім розголошення їхнього статусу?

– Найбільша проблема для людини, яка має ВІЛ-статус – це створити родину. Зрозуміло, що жити з людиною, яка має ВІЛ-негативний статус, означає наражати її на небезпеку. Хоча зараз практика утворення дискордантних пар (один ВІЛ-позитивний, а другий ВІЛ-негативний) не є поодинокими випадками. Такі пари, до речі, в Центрі соціальних служб знаходяться під соціальним супроводом.

Великою проблемою для ВІЛ-позитивних є також самостигматизація – постійно перебуваючи під тиском дискримінації, людина сама вдягає на себе ярлик загрози для суспільства, який оточуючи вішають на неї абсолютно неправомірно.

 – Якими є Ваші рекомендації щодо вироблення в суспільстві здорового ставлення до ВІЛ та ВІЛ-позитивних людей?

– Хочу передусім сказати, що на сьогоднішній день ніхто з нас не застрахований від інфікування ВІЛ. Але людина може відчувати себе безпечніше, якщо знає про ВІЛ потрібну інформацію, й, орієнтуючись на неї, обирає для себе правильну поведінку. Варто звертати більшу увагу на тих, хто поряд, – й подавати руку допомоги, якщо це потрібно. ВІЛ-позитивні люди – це такі ж повноцінні члени суспільства, як і всі інші. Тому будьмо толерантними в першу чергу до себе і до своїх думок.


Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Город и горожане | Добавил: Neo (30.11.2012)
| Теги: ЦСССДМ | Рейтинг: 4.4/12
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.