Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Город и горожане

Наталія Незнанова: «Влаштування посиротілих дітей в сім’ї – пріоритет роботи служби у справах дітей»
15:29 | 16.01.2013

Діти – це важлива частина суспільства, яка щодня потребує належної увагу з боку громадськості. Важливою структурою, яка працює з неповнолітніми, є служба у справах дітей. Про особливості її діяльності ми поспілкувалися з начальником служби у справах дітей Наталією Олексіївною Незнановою.

– Наталіє Олексіївно, в чому полягає основна робота служби у справах дітей?


– Служба у справах дітей стоїть на захисті прав та законних інтересів дітей. Ми захищаємо права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які виховуються в сім’ях, що знаходяться на стадії неблагополуччя, тобто відомо, що існують несприятливі умови для проживання та виховання дітей, порушуються їхні майнові чи житлові інтереси, батьки не виконують свої обов’язки належним чином та ін.

– Яким саме чином ви відстоюєте інтереси дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування?


– Найперше, потрібно сказати, що на території Сміли нині проживає 252 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування, з яких 42 - виховуються у Смілянському дитячому будинку-інтернаті, 60 - навчаються у Центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, 10 - у двох інтернатних закладах, 15 навчаються у технікумі, 6 - у коледжі, 92 дитини проживає у 77 сім’ях опікунів та піклувальників, 27 проживають і виховуються в 4 прийомних сім’ях та 2 дитячих будинках сімейного типу. Також ми здійснюємо контроль за умовами проживання 43 усиновлених дітей, які проживають у 39 сім’ях.

– Наскільки успішною є робота служби у справах дітей у сфері влаштування посиротілих дітей саме в сімейні форми виховання?

 – Хочу підкреслити, що пріоритет нашої роботи – це влаштування посиротілих дітей саме в сім’ї, тому що сімейне оточення неможливо нічим замінити. У нас досить пристойний показник реалізації цього напрямку, адже він є вищим порівняно із середньообласним. 92% посиротілих у місті дітей влаштовані у сімейні форми виховання. Наприклад, в минулому році посиротіло 17 дітей: 2 набули статусу сиріт, а 15 – статусу дітей, позбавлених батьківського піклування. З цих 17-ти осіб 16 дітей ми влаштували саме в сімейні форми виховання (лише одна дівчина була влаштована до Центру підготовки на перепідготовки робітничих кадрів на повне державне утримання). Тому за 2012 рік цей показник становить 94%.

– А якими підходами ви керуєтесь в роботі з тими сім’ями, які перебувають на стадії неблагополуччя?


– Важливий напрямок нашої роботи – це попередження соціального сирітства. Працівники служби у справах дітей проводять роботу з сім’ями, в яких батьки не виконують свої батьківські обов’язки. Хочу відмітити, що, розглядаючи складні життєві ситуації, ми завжди намагаємося дати людині шанс, вчинити таким чином, щоб мати чи батько все ж мали змогу виховувати дітей, а діти виховувалися в сім’ях біологічних батьків. Часто розглядаємо спори між батьками після розлучення щодо участі у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини, встановлення порядку зустрічей із нею того з батьків, хто проживає окремо.

– Яким чином служба у справах дітей виявляє неблагополучні сім’ї, діти в яких потребують захисту прав?


– По-перше, через повідомлення, які надходять від пересічних жителів міста, медичних працівників дитячої поліклініки, голів квартальних комітетів та ОСББ, тощо. Наприклад, учора на прийом прийшов громадянин, який повідомив про дитину, мати якої зловживає алкогольними напоями, дитина залишається в дитячому садку цілодобово, вдома не доглянута належним чином. Ми оперативно відреагували на повідомлення і спільно з працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже відвідали цю родину. Крім цього, ми регулярно проводимо вуличні рейди та обстеження умов проживання кризових сімей, під час яких виявляємо дітей, яким необхідна допомога.

– Яким чином реалізовується просвітницька робота служби у справах дітей?


– Впродовж року ми проводимо роботу щодо підвищення рівня обізнаності дітей з правових знань. Так, у травні щороку проводимо місячник «Діти в Україні мають право», в ході якого проводимо різноманітні заходи (бесіди, вікторини, розгадування кросвордів, конкурс на кращу правознавчу газету пришкільного табору, конкурс малюнків «Мої права» та інш.) Переможців нагороджуємо на міському святі Дитинства у Міжнародний день захисту дітей 1 червня. У листопаді до річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини проводимо День спільних дій в інтересах дітей, круглі столи, конференції за участю лідерів учнівського самоврядування, конкурс «Подорож алеєю правових знань». Просвітницька робота служби у справах дітей значною мірою спрямована на розширення знань дітей про ті положення, які виписані в Конвенції ООН про права дитини. Важливим просвітницьким та профілактичним напрямком роботи служби є також попередження правопорушень та запобігання скоєння злочинів неповнолітніми.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Город и горожане | Добавил: Neo (16.01.2013)
| Теги: город и горожане | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.