Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Город и горожане

У День Соборності сміляни вшанували Тараса Шевченка
22:18 | 22.01.2013

Сьогодні – День Соборності та Свободи України. Відзначення цієї важливої події розпочалося у місті зранку урочистим мітингом біля пам’ятника Тарасу Шевченку на привокзальній площі, де зібралися представники міської влади на чолі з першим заступником міського голови Михайлом Коваленком, освітяни, молодь, пересічні сміляни.

Про історичну сутність події, яка відзначається українцями 22 січня, присутнім коротко розповів вчитель історії школи № 10 Микола Бондаренко:

– ХХ століття залишило нам у спадок величні події, які, віддаляючись, не втрачають своєї актуальності, тому що в них зосереджений історичний досвід боротьби за свободу, незалежність і державність. Безперечно, такою подією є і 22 січня 1919 року – в цей день був ухвалений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця дата навічно вкарбувалася в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Саме в цей зимовий день у золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії відбулося об’єднання двох гілок, розірваних історичною прірвою, українського народу.

В Універсалі Директорії Української Народної Республіки про цю подію писалося так: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Оцінюючи цю подію видний політичний діяч і публіцист України Сергій Єфремов писав: «Того дня оформлено і затверджено Акт поєднання двох досить урізнених частин України. Розпанахане, одвіки переполовинене тіло національне зробило останній акт, щоб зростись не тільки духом, бо це давно вже зроблено, а й у політичних формах».

Проте, як відомо, тоді українському народу не вдалося реалізувати свій історичний шанс в силу внутрішніх і зовнішньо-політичних перемін. Державний секретар ЗУНР Льонгин Цегельський про 22 січня 1919 року писав так: «Це така дата, що її виучуватимуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова справді стали пророчими,
– резюмував Микола Бондаренко, навівши ряд цитат видатних українських діячів щодо історичного значення 22 січня 1919 року.

Ключовою подією мітингу стало покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – одного із найбільш визначних носіїв ідеї соборності України та борця за її свободу. Серед тих, хто віддав шану Кобзарю, були перший заступник міського голови Михайло Коваленко, заступники міського голови Олександр Головченко та Юрій Студанс.

По завершенні церемонії покладання квітів на привокзальній площі пролунали українські вірші та пісні про Україну у виконанні молодих вокалістів.


День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Город и горожане | Добавил: Neo (22.01.2013)
| Теги: город и горожане | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.