Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Интервью

Лариса Філінова: «Сільському зеленому туризму Смілянщини світить сьогодні «зелене світло»
15:50 | 10.01.2013

Лариса Філінова
Щороку в Україні все активніше розвивається сільський зелений туризм, при чому невід’ємним учасником цього процесу є Смілянський районний осередок сільського зеленого туризму, який підтримує тісні двосторонні контакти з іншими осередками та областями. Нещодавно на Смілянщину завітала директор Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Центр «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини» Лариса Олександрівна Філінова. «Сміляночці» вдалося зустрітися із нею та обговорити актуальні питання сучасного становища сільського зеленого туризму на Дніпропетровщині, на Смілянщині й в цілому в Україні. 

  – Ларисо Олександрівно, розкажіть, будь ласка, детальніше про роботу підприємства «Центр «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини»?


– Наше комунальне підприємство «Центр «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини» було створене в 2007 році. Унікальність його полягає в тому, що воно є єдиним в своєму роді в Україні. Свого часу за нього проголосували депутати Дніпропетровської обласної ради, отже зараз підприємство належить територіальним громадам. Депутати обласної ради визначають, в якому напрямку підприємству працювати, як його підтримувати, крім цього, на обласному рівні приймається програма розвитку як туризму в цілому, так і сільського зеленого туризму зокрема.

  – Якими є основні напрямки роботи очолюваного Вами підприємства у сфері сільського зеленого туризму?

– Підприємство дає можливість розвивати сільський зелений туризм юридично грамотно, оскільки один із головних аспектів його роботи – це пропаганда і навчання. Ми проводимо цілу низку семінарів, тренінгів. Вони покликані на те, щоб люди, які мають можливість приймати туристів на селі, реалізували її повною мірою. Ми роз’яснюємо усі юридичні аспекти даної справи. Розвиваючи зелений туризм, ми також дуже тісно співпрацюємо з обласним Центром зайнятості: не в останню чергу саме завдяки цьому ми завоювали наших сільських робітників. Коли вони стають на облік до Центру зайнятості, їх в обов’язковому порядку запрошують відвідати наші семінари. Це приносить конкретний результат: у нас є такі випадки, коли людина, побувавши на такому семінарі, хоч і не відкриває свою садибу, проте починає працювати, як менеджер.

Ще один напрямок роботи – психологічний. З кожною сільською родиною у нас працюють психологи, які готують людей до того, щоб вони могли відкрити для туристів не лише свої двері, але і серця. Важливим напрямком також є виховання культури поведінки – у побуті, у процесі приймання та пригощання гостей тощо.

  – Які цікаві туристичні об’єкти, засновані «Центром «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини», функціонують у Вашому регіоні?

– У 2007 році ми відкрили «Козацький хутір»: там працює музей, відбуваються театралізовані вистави, кінні виступи, козацькі забави, організовуються майстер-класи з лозоплетіння, соломоплетіння. Також там надається можливість опановувати техніку Петриківського розпису – своєрідної візитної картки Дніпропетровщини. А на відстані 3-4-х кілометрів від «Козацького хутору» працює хутір «Бджілка», який ми відкрили минулого року. Там проводиться апітерапія – це сьогодні дуже модно. Зокрема, на хуторі «Бджілка» пропонуються косметичні послуги із застосуванням меду, лікувальний сон тощо.

  – Яким чином розпочалася Ваша співпраця зі Смілянським районним осередком сільського зеленого туризму?


– Розвиваючи сільський зелений туризм на Дніпропетровщині, ми намагаємося встановлювати тісні контакти з колегами із інших областей. У 2008 році під час міжнародної конференції в Польщі ми познайомилися з Сергієм Тимофієвим, коли він, як один з учасників делегації від України, розповів свої ідеї. Серед іншого він поділився думками про те, як через туризм можна розповісти людям ті історичні факти, які є цікавими та самобутніми. До Сергія Тимофієва з великим інтересом приєдналася група з Хмельницької області, яка на той час мала великий досвід по створенню кластерної моделі зеленого туризму. На те, про що говорив представник від Смілянщини, звернули увагу і ми, дніпропетровці. Хочу сказати, що Дніпропетровська область вже тоді серйозно спеціалізувалась на проведенні етнофестивалів. Усе це Сергію Тимофієву вдалося поєднати і отримати той результат, який є на даний час.

  – Як в подальшому розвивалися туристичні зв’язки між Дніпропетровщиною та Смілянщиною?

– Передусім варто сказати, що Сергій Тимофієв, Дмитро Горєлий, Сергій Дерун – це були ті люди, які надавали нашим дніпропетровцям можливість приїжджати задля відпочинку, задля навчання. Останні дивувалися не лише красотами вашого краю, але й тим багатим історичним надбанням, про яке вони тут дізнавалися. Ми збирали цілі групи для поїздок на Смілянщину: для того, щоб люди дізнавалися історію Богдана Хмельницького, історію Холодноярської республіки. Смілянським діячам сільського зеленого туризму, на мою думку, вдалося створити прекрасний маршрут, й багато людей завдяки цьому потягнулися вивчати історію свого рідного краю.

  – Ви неодноразово бували в музеї народного побуту та ремесел у Плескачівці. Чи є він цікавим для дніпропетровців?

– Сьогодні в Україні музеїв багато – і краєзнавчі, і шкільні, і приватні, і громадські. А скажіть, чи багато в нас таких музеїв, заходячи до якого можна відчути, що ти прийшов до будинку, де колись жив сам, або жила твоя бабуся чи прабабуся? Саме цим, на мою думку, цікавий музей у Плескачівці.
Фундація цього культурного об’єкту зацікавила мене вже на початкових стадіях його створення, адже я сама депутат і постійно думаю про те, як зберегти ті ж самі бібліотеки, ті ж самі будинки культури. Я з інтересом спостерігала, як музей створювався: бачила, як люди приносили рушники, предмети побуту, інші старі речі. Я доповідала про музей депутатам Дніпропетровської обласної ради, й ми разом приїжджали задля того, щоб на власні очі побачити, як просуваються роботи. І коли ми приїхали на відкриття музею, то дивувалися, як все просте стає геніальним: поєднання зусиль громадськості, влади та бізнесу дали такий чудовий результат. Я вважаю, що музей у Плескачівці – це візитна картка Черкащини. Про неї я постійно розповідаю на Дніпропетровщині: у нас в області 13 територіальних міст, 22 райони – й усі ці 35 територіальних точок знають про Плескачівку.

  – Можливо, у Вас вже є якісь ідеї спільних проектів?


– Побувавши у вашому краї, в себе на Дніпропетровщині ми запропонували міським та районним відділам освіти звернути увагу на музей у Плескачівці та долучати дітей до «живих уроків історії» у ході його відвідування.

  – Як в цілому Ви можете охарактеризувати сучасний розвиток сільського зеленого туризму в нашому краї?

– Найголовніше те, що на Смілянщині все робиться планово. Приємно, що кількість садиб на території краю росте, збільшується кількість відвідувачів музею в Плескачівці. Сільському зеленому туризму загалом близько 80 років, сільському зеленому туризму України в минулому році виповнилося 15 років, сільському туризму Черкащини в цьому році буде тільки 5 років. Я вважаю, що Смілянщина на правильному шляху.
Про визнання досягнень Смілянщини свідчить те, що навесні цього року у вас відбудеться міжнародна конференція сільського зеленого туризму. Я вам приведу приклад: в минулому році наш фестиваль «Петриківський дивоцвіт» приймав послів з 33-х країн світу. Прямим наслідком цього стало те, що зараз ми вже відправляємо виставки та майстер-класи по Петриківському розпису до багатьох зарубіжних країн. Я впевнена, що після проведення на Смілянщині міжнародної конференції до вас поїдуть іноземці, збільшаться фінансові потоки. 2013 рік оголошений роком творчості, тому сьогодні, як ніколи, «зелене світло» світить зеленому туризму Смілянщини.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Интервью | Добавил: Neo (10.01.2013)
| Теги: туризм, Интервью, зеленый туризм | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.