Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Интервью

Любов Терещенко: «Театр допомагає людям розвивати духовність»
01:44 | 23.11.2012

На початку листопада сміляни мали змогу відвідати виставу Смілянського народного аматорського театру, яка значно оживила культурне життя міста. Про діяльність театральної трупи, її досягнення та проблеми «Сміляночка» поспілкувалася з керівником театру Любов’ю Іванівною Терещенко.

– Любов Іванівно, Ви є незмінним керівником Смілянського народного аматорського театру з початку його заснування. Розкажіть, будь-ласка, як все починалося?

– Ідея зробити театр з’явилася у мене фактично одразу після закінчення Канівського культурно-освітнього училища. Але так склалося моє життя, що я працювала спочатку в одному селі, потім в іншому, тому можливості реалізувати свої творчі задуми стосовно налагодження театру в мене не було. У 2003 році ми з чоловіком переїхали до Сміли, я почала працювати культорганізатором, й ідея створити театр мене не покидала. Тоді в Смілі театру, як такого, можна сказати не було – робилися невеликі мініатюри, витяги з вистав, але театру в його повноцінному сенсі, повторюся, не було. І ось у жовтні 2010 року наша завідувач міського відділу культури Ірина Іванівна Бобошко запропонувала мені посаду керівника театру, на яку я, звичайно, не довго думаючи, погодилася. Найбільша складність для мене на той момент полягала в тому, що не було театральної трупи, не було людей, з якими можна буде працювати. Тому свою увагу найперше я звернула на вирішення цього питання, й буквально за 2 місяці такі люди знайшлися, й ми почали роботу. Вже у січні ми поставили невеликі уривки «Вечорів на хуторі біля Диканьки», але й тоді це все одно не можна було назвати театром. Звичайно, хотілося зробити повноцінну театральну виставу. Так з’явилася ідея поставити твір Степана Васильченка «На перші гулі». Прем’єра цієї вистави відбулася восени 2011 року, й глядачі в цілому оцінили її позитивно.

– Що саме являє собою Смілянський театр сьогодні, наскільки він змінився з плином часу?

– Найперше це те, що в нас розширився акторський склад: нинішня театральна трупа Смілянського народного аматорського театру нараховує більше 20-ти акторів. Я пишаюся тим, що це люди, які розуміють, що і для чого вони роблять. Цікаво, що в нашому театрі грають два письменники – Ігор Леонідович Коваленко і Володимир Тарасович Ткаченко, багато учасників з музичних шкіл № 1 та № 2, Смілянського технікуму харчових технологій, школи № 6, гімназії ім. В.Т. Сенатора. Окремі актори мають робітничі професії: наприклад, Віктор Петрович Хільченко працює на Смілянському електромеханічному заводі.

Якщо говорити про репертуар, то він теж вдосконалився. Після схвальних відгуків про виставу «На перші гулі» виникла ідея зробити її продовження. І саме таким продовженням став твір «Сватання», який написав наш смілянський письменник та поет Володимир Тарасович Ткаченко. До речі, саме він запропонував поставити продовження «На перші гулі», що й було зроблено в кінцевому результаті по його сценарію. Прем’єрну виставу «На перші гулі та Сватання» ми показали смілянам нещодавно – 8 листопада. Приємно, що від глядачів нами було отримано багато схвальних відгуків. Минулого року ми також двічі показували дитячу виставу «Чарівна криниця».

– Наскільки частими є робочі зустрічі акторів та якими підходами в роботі з театральною трупою керуєтесь Ви особисто, як керівник театру?

– На репетиції ми збираємося двічі, а буває й тричі на тиждень. До нас приходять різні люди, які виявляють бажання грати в театрі. Вони одразу відчувають енергетику нашого колективу, й якщо людина, як то кажуть, «постукала не в ті двері», то наступного разу вона вже не прийде, а якщо вона навпаки – відгукнулася на колектив, то обов’язково  залишиться й буде працювати. Як керівник, я даю акторам свободу, коли вони починають грати свою роль, а вже потім підправляю. Звичайно, в сенсі формування акторської майстерності легше працювати з молодшими учасниками театру, проте старші члени театральної трупи в свою чергу є більш покладистими, більш відповідальними. Я люблю цих людей, з ними цікаво спілкуватися, особисто для мене дуже важливо працювати в такому колективі.  

– Якими є основні труднощі, що з ними стикається нині Смілянський аматорський театр?

– Звичайно, найперше – це фінансові проблеми. На пошиття та замовлення костюмів коштів постійно не вистачає. Намагаємося вирішувати якось цю проблему самостійно. Наприклад, костюми для акторів я шию особисто. Частину костюмів ми також використовуємо з тих, що є в МБК. З підручного матеріалу працівники міського будинку культури та самі актори виготовляють і встановлюють декорації для вистав. В своїй роботі ми також стикаємося з труднощами, пов’язаними зі збором глядачів: у нас немає людини, яка буде займатися поширенням інформації про театральні вистави, здійснювати розклеювання театральних афіш, безпосередній продаж квитків. Цим також вимушені займатися самі актори: молоді учасники театральної трупи, наприклад, буває, самостійно розклеюють афіші по місту.

– Творчі плани Вашого колективу – які вони?

– Хочеться поставити якусь серйозну виставу, таку, над якою глядач буде змушений задуматися, а не просто сприйняти картинку, в якій все однозначно: якщо смішно, то смішно, якщо плачно, то плачно. Можливо, це буде твір когось із знаних українських класиків, при чому, як на мене, потрібно його поставити дещо в осучасненій інтерпретації. Можливо ми й не маємо права відступати від оригіналу, та мені все ж здається, що осучаснювати твори потрібно, тому що тоді вони містять в собі нашу наповненість.

Якщо ж говорити за найближчі плани, то до Нового Року ми вже готуємо театралізоване дійство, яке відбудеться біля центральної ялинки на головній площі міста.

 


Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Интервью | Добавил: Neo (23.11.2012)
| Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.