Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Интервью

Наталія Сірик: «Заняття в «Театрі книги» – це передусім інтелектуальний розвиток дітей»
00:10 | 19.01.2013

Кілька років у Центральній дитячій бібліотеці працює гурток «Театр книги», учасники якого популяризують дитячі твори і відомі казки за посередництвом яскравих театральних постановок. Детальніше про роботу гуртка ми поспілкувалися із його керівником, бібліотекарем Наталією Анатоліївною Сірик.

  – Наталіє Анатоліївно, вже кілька років Ви незмінно керуєте роботою гуртка «Театр книги». А як виникла ідея його створення?


  – Зізнаюся, ідея створити гурток «Театр книги» виникла у мене досить давно, близько 8-ми років тому. Я завжди хотіла працювати над театральними постановками разом із дітьми, але довгий час не розуміла, як підійти до організації цієї справи, з чого розпочати. А в 2008 році відбувся своєрідний збіг обставин: на початку року ми з п’ятикласниками школи № 3 успішно провели захід, присвячений творчості Василя Симоненка. А невдовзі після нього в дитячій бібліотеці мав відбутися міський тур конкурсу «Найкращий читач». До нас мали з’їхалися діти з усього міста, і ми стали думати над тим, чим їх зайняти у перерві, поки журі конкурсу визначатиме переможців. Класний керівник тодішнього 5-А класу школи № 3 Світлана Дем’янівна Павлик запропонувала показати театральну постановку твору Василя Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотун». Вистава, до якої всі готувалися спільними зусиллями, мала значний успіх, а головне – дуже сподобалася дітям. Відтоді ми вирішили працювати над театральними постановками в рамках гуртка «Театр книги».

  – На яких творах Ви разом з гуртківцями зосередили свою увагу в першу чергу?


  – Зрозуміло, що передусім це цікаві казки і твори для дітей. Як я вже й казала, першою нашою роботою стала постановка «Цар Плаксій і Лоскотун». Потім ми поставили виставу «Усмішка принцеси Шах-Шароні» за твором Всеволода Нестайка. Особливістю другої вистави було те, що в ній грала невелика кількість акторів, тому надалі діти захотіли поставити такий казковий твір, в якому було б більше дійових осіб і кожен мав би власну роль. Так з’явилася ідея поставити виставу не за конкретним твором, а скомбінувати уривки різних творів. Першою такою виставою став «Чарівний мішок»: сюжет вистави полягав у тому, що різні казкові герої шукали власні казки. Постановка була настільки об’ємною, що лише сценарій ми писали близько місяця, а у виставі було 16 дійових осіб.

  – Які ж постановки для «Театру книги» є більш пріоритетними на даний час?

  – Об’ємність вистави «Чарівний мішок» дала зрозуміти, що більш оптимальним рішенням є постановка двох різних вистав двома складами гуртка. Але при цьому, ми продовжили працювати із виставами, в основі яких лежать кілька казок або творів. Наприклад, ми влаштовували театралізований казковий «показ мод», який називався «На подіумі літературні персонажі». За творами класиків української літератури наприкінці минулого року ми також поставили виставу «Вечорниці». Загалом зі старшою групою гуртка ми вже представили на розсуд глядачів 6 вистав.

  – А скільки всього груп займається в гуртку «Театр книги»?

  – Довгий час у нас була єдина група, основну якої склали учні того 5-А класу, з яким ми починали працювати 4 роки тому. Зараз ці діти вже є восьмикласниками і  представляють старшу групу «Театру книги». А минулого року ми набрали молодшу групу гуртка, в якому займаються учні 4-5-х класів школи № 3-колегуму та школи № 5. Першою і поки що єдиною виставою, яку ми поставили з молодшою групою, були «Троє поросят».

  – Що, на Вашу думку, можуть дати дітям заняття в «Театрі книги»?


  – Найперше – це інтелектуальний розвиток, адже заняття в театральному гуртку загартовують пам’ять, розвивають здібності та обдарування. Діти вже не бояться публіки, вони чітко усвідомлюють, що їм потрібно зробити свою роботу, незалежно від того, чи вони виступають перед дорослими, чи перед дітьми, скільки глядачів на них дивиться. Також хочу відмітити, що, крім безпосередніх театральних виступів, діти активно долучаються підготовки вистав, зокрема, до підбору та створення декорацій, реквізиту, костюмів тощо, що також позитивно впливає на їх загальний розвиток.

  – Відкрийте секрет: які нові театральні постановки «Театру книги» глядачі зможуть побачити найближчим часом?


  – Зараз ми готуємо одразу декілька нових вистав. Зі старшою групою ми працюємо над підготовкою вистави «Козель-Деризель», що представлятиме сучасне прочитання відомої усім казки «Коза-Дериза»: «кізочки» у виставі цій виставі будуть ангоровими, читатимуть реп і т.д. Також зі старшою групою ми готуємо виставу за твором Марка Кропивницького «По щучому велінню». З молодшою ж групою ми зараз вивчаємо декілька театральних інсценівок, об’єднаних єдиною ідеєю та назвою «Весела перерва».

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Интервью | Добавил: Neo (19.01.2013)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.