Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Интервью

Сергій Тимофієв: "Наш край має великий історико-краєзнавчий потенціал"
21:40 | 03.11.2012

Сільський зелений туризм - одна з наймолодших галузей туристичного відпочинку, яка почала розвиватися порівняно нещодавно та швидко набрала обертів завдяки своїй популярності як серед закордонних туристів, жителів великих міст та й місцевого населення, адже цей відпочинок включає в себе найбільший спектр послуг для відпочиваючих будь-якого віку, можливостей і бажань. Що таке сільський зелений туризм? Як розвивається він саме на Смілянщині та що пропонує відпочиваючим розповідає голова Смілянського районного осередку Спілки зеленого туризму Сергій Петрович Тимофієв:- Сергію Петровичу, розкажіть, будь ласка, що взагалі представляє собою Спілка сільського зеленого туризму?

- Спілка сільського зеленого туризму України створена у 1996 році, а Смілянський осередок спілки офіційно запрацював у нашому місті у 2009 році. Метою роботи спілки є реальна допомога селянам у розвитку своїх територій та організація зайнятості населення. Із настанням Незалежності України дуже мало уваги стали приділяти розвитку села. Українські села опинилися у занепаді, зникли клуби для молоді, які об'єднували молодих людей і створювали хоч які-небудь умови для їх відпочинку, зникли підприємства, які забезпечували людей роботою. В деяких селах сьогодні немає жодного підприємства, тому рівень розвитку таких населених пунктів залишився ще на рівні радянських часів. Спілка зеленого туризму покликана дати таким селам хоч якийсь шанс для розвитку, забезпечити людей роботою та привабити грошові надходження до українського села.

Українці дуже цінять, люблять і зберігають свою культуру, те, що було у їхніх батьків, а це і побут, і традиції, і звичаї, і українські пісні та багато іншого. Міський житель за метушнею свого життя позбавлений всіх цих принад, тож спілка звернула увагу на те, що різні категорії людей, які живуть та працюють нині в містах цікавляться сільською культурою та активними видами відпочинку, цікавляться тим, як живуть люди в селі. Емансипація настільки здвинулася з місця і так пішов вперед прогрес, що більшість людей працюють і живуть у містах і є настільки зайнятими, що не бачать як засіваються поля, як росте хліб, як вирощуються та доглядаються тварини. Жителі великих міст і особливо їх діти не знають як виглядає корова чи курка. Велика прірва пролягла між тими людьми, що живуть у селі і тими, що живуть у місті. Тому метою Спілки зеленого туризму є надання саме таких послуг. Працівник міста може приїхати в село, винайняти хату і проживши там два-три дні ознайомитися з місцевою культурою та побутом селянина, з якимось історичним продуктом, що є в тій чи іншій місцевості і таким чином дати заробити іншим людям.

- Як працює Спілка сільського зеленого туризму на Смілянщині зокрема?

- Історія України починається з Черкащини, адже у нас є Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Северин Наливайко. Всі визвольні рухи за Незалежність України і сама назва нашої держави беруть витоки із центральної України, з Черкащини. На Західній Україні є ліси та гори, на Півдні - море і гори. Кожен куточок України має свій природній потенціал. А у нас на Черкащині цей потенціал - це історико-краєзнавчий туризм. На Черкащині працюють Чигиринський, Канівський, Корсунь-Шевченківський, Уманський, Камянський історико-культурні заповідники. Для того, щоб відповідним чином виглядати на мапі Черкащини Смілянський районний осередок спілки зеленого туризму, який я очолюю та мої колеги прийняли рішення розвивати зелений туризм Смілянщини саме в історико-культурному напрямку.

- Що мається на увазі під історико-культурним напрямком?

- В тісному звязку з відділом культури Смілянської РДА була розроблена Програма розвитку сільського зеленого туризму на Смілянщині основною метою якої є відновлення історико-культурного пріоритету нашого регіону. Так спільними зусиллями на території Смілянщини був розкопаний Ірдинський Виноградсько-Успенський монастир, один із тих монастирів, які зберегли православ'я на Правобережній Україні під час найбільшого повстання селян проти своїх релігійних та духовних гнобителів. Більшого постання, чим було на Черкащині, світ не знає. Іскрою для цього повстання послужила Сміла.

Завдяки співпраці з відділом культури РДА ми створили такий туристичний маршрут як Гайдамацький шлях. Спілка зеленого туризму Смілянщини висунула цей проект на участь у Всеукраїнському конкурсі на сім кращих туристичних маршрутів України, що організовувався до Євро-2012. Наш туристичний маршрут став номінантом на нагородження. Але на жаль до виготовлення і підтримки проекту ніяким чином не підключилися обласні управління зеленого туризму, які мали підтримати проект та разом з нами подати цей туристичний маршрут у достойному вигляді на конкурс. До підтримки туристичного маршруту, що охоплює майже всю Черкащину, не підключилися Чигиринський, Кам'янський, Канівський, Уманський, Корсунь-Шевченківский історико-краєзнавчі заповідники. Почалося повстання із Холодного Яру, а закінчилося в Умані. На конкурс була подана лише середня частина маршруту, що стосувалося Смілянщини, тому проект так і залишився номінантом на конкурс.

Спілкою зеленого туризму розроблено декілька туристичних об'єктів, серед яких - Печерський Ірдинсько-Успенський монастир. Ми встановили в повному обсязі базу диверсійно-партизанського загону особливого призначення ім. Пожарського. Встановили пам'ятний знак - стеллу на місці з'єднання повстанських загонів М. Залізняка і В. Бурки на в'їзді до с. Костянтинівки. Створили 18 маршрутів вихідного дня, участь у яких можуть брати учні, студенти, а також всі бажаючи.

- Сергію Петровичу, який маршрут сьогодні користується найбільшою популярністю? Розкажіть, яка програма відпочинку розуміється під цим маршрутом?

- Найбільш популярним маршрутом сьогодні є стара Графська дорога, що пролягає від хутора Петровського до с. Велика Яблунівка. Протягом першого дня участі в маршруті ми знайомимо з історією Смілянщини та її природою. ІІ-й день включає в себе відпочинок у садибах, що розташовані у напрямку цього маршруту. Цей маршрут пролягає через село Сунки, де учасники заходу можуть дізнатися про історію села, княгиню Яшвіль, якій належало село, цікаву історію розвитку ремісництва цього населеного пункту. Княгиня Яшвіль - єдина княгиня, яка звернула увагу на можливості селянського ремісництва, як селяни вишивають, карбують на металі, які вправні в гончарстві та організувала гуртовні по вишивці, карбуванню металу, гончарству та інших ремеслах. Вироби сунківскьих майстрів отримали І премію у Варшаві, презентувалися в Парижі, Москві. У Москві діяли гуртові склади виробів сунківських майстрів.

Подорожуючи маршрутом Графська дорога його учасники мають змогу відвідати музей стародавнього побуту та народних ремесел, який відкрився у с. Плескачівці 25 серпня цього року. Музей відтворює побут української оселі ХІХ століття. У побуті селянської хати можна подивитися елементи того, як жили люди декілька століть тому, ознайомитися з тим, як утримувалася худоба в ті часи, яким знаряддям праці користувалися селяни та як оброблялися землі, як вироблялися колеса до возів, як пралася білизна тощо. Можна спробувати власноруч змолоти зерно на борошно чи виткати килим на справжньому діючому ткацькому верстаті. Можна відвідати майстер-клас по випічці хліба.

- Скільки садиб зеленого туризму діє на Смілянщині та які послуги вони надають?

До кластеру зеленого туризму Смілянщини входить всі 9 діючих із 14-15 наявних садиб - це й "Дерунова лагуна", "Лісова легенда", "Холодноярський зорепад", "Ялинка", "У рибака", "Зелений луг" та ін. Кожна з садиб біля себе має відповідну рекреаційну територію, щоб створити всі умови для повноцінного відпочинку людей. Ця територія приєднана до садиби. Всі туристичні маршрути вихідного дня теж можуть проходити через відвідування садиб. Так, наприклад, якщо турист приїхав відпочивати у "Холодноярський зорепад", то в рецепцію послуг садиби входить катання на конях, квадроциклах, купання в найглибшому в Черкаській області озері артезіанської води - Дируновій лагуні, форсування Ірдинського болота та ін.

Спілка зеленого туризму пропонує безліч розваг, цікавого і корисного відпочинку далеко від міста, від метушні вулиць, адже де ще відпочинеш душею і тілом як не серед української природи, мальовничих краєвидів Смілянщини. Зелений туризм Смілянщини є авангардом серед галузі зеленого туризму Черкащини. Адже наш туристичний продукт ми активно рекламуємо та пропагуємо серед жителів України. Ми навіть включили до своїх туристичних послуг екскурсії до Чигиринського, Уманського, Канівскього, Кам'янського, Корсунь-Шевченківського історико-культурних заповідників, щоб людина повністю могла пізнати історію Черкащини та повноцінно відпочити. В рецепціях наших садиб детально розписані всі послуги, навіть меню, а клієнти вибирають той спектр послуг, який їм більше до вподоби та по кишені. У зеленій садибі святкують дні народження, проводять корпоративи, сімейні свята, навіть хрестини, тобто зелена садиба придатна для всіх видів відпочинку.Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Интервью | Добавил: Neo (03.11.2012)
| Теги: туризм | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.