Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Интервью

Зиновія Кончаківська: «Наша задача – знайти для дитини сім’ю»
18:27 | 18.12.2012

Одним із напрямків діяльності міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота з дітьми-сиротами. «Сміляночка» поспілкувалася із начальником відділу соціальної роботи Центру соціальних служб Зиновією Михайлівною Кончаківською про таку форму влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

  – Зиновіє Михайлівно, в чому полягає особлива цінність виховання дитини в сім’ї у порівнянні з інтернатною формою?


– Як би не було добре дитині в інтернатному закладі, тієї любові і того сімейного досвіду та традицій дитина навряд чи може там перейняти. Лише в сім’ї діти можуть спостерігати за стосунками між батьками, отримують домашній досвід догляду за кімнатами, навички приготування їжі, виконання певних обов’язків члена справжньої родини. Сім’я має набагато більше переваг у порівнянні з інтернатом. 

  – Які форми влаштування дітей-сиріт існують нині, крім інтернатної?

– Загалом існує кілька форм влаштування дітей-сиріт, з них найбільш пріоритетна – це, звичайно, усиновлення. В такому випадку дитина позбавляється статусу сироти та входить до складу родини на тих же правах, що й біологічна дитина. Ще одна форма влаштування дітей-сиріт – це опіка з боку їхніх біологічних родичів або ж інших громадян. Третя форма – це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, де сироти перебувають тимчасово, до набуття певного віку.

  – За якими принципами створюються і функціонують прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу?

– Прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно бере на виховання та спільне проживання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Для того, щоб створити прийомну сім’ю, необхідно мати передусім належні умови проживання, в яких дитина матиме можливість повноцінно розвиватися. За дитиною – вихованцем прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу зберігається статус сироти, в неї залишаються всі відповідні пільги: на харчування, на проїзд, на пільговий вступ до вищих навчальних закладів тощо. Такі вихованці перебувають в прийомних сім’ях до повноліття, а в разі, якщо вони навчаються у вищому чи середньо-спеціальному навчальному закладі, – до закінчення навчання, але не довше, ніж до 23-х років. Дитина, яка виховується в прийомній сім’ї чи дитячому будинку сімейного типу, продовжує перебувати в єдиному банку даних дітей, які підлягають усиновленню. Також в разі, якщо біологічні батьки відновлюють свої права на дитину, створюють їй належні умови, то вона з прийомної сім’ї може повернутися до своїх рідних батьків.
Суттєву фінансову підтримку прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу надає держава: на дитину виплачується щомісячна допомога – на харчування, одяг, розвиток здібностей та інше. Крім цього, батьки отримують регулярні виплати за те, що вони виховують прийомних дітей, несуть повну відповідальність за їхні життя та здоров’я.

  – У чому полягає відмінність між дитячими будинками сімейного типу та прийомними сім’ями?


– Дитячі будинки сімейного типу відрізняються від прийомних сімей кількісним складом: якщо в прийомній сім’ї може бути від 1-го до 4-х дітей, то в дитячому будинку сімейного типу – до 10-ти, включаючи біологічних дітей та дітей, які батьки беруть на виховання. Також бажаючі створити дитячий будинок сімейного типу повинні мати й більшу житлову площу.

  – Скільки прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу існує в нашому місті?

– На сьогоднішній день під соціальним супроводженням міського Центру соціальних служб перебуває 4 прийомних сім’ї, де загалом виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються всього 20 дітей, з яких 5 біологічних.

  – Якою є роль Центру соціальних служб в створенні та функціонуванні прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу?

– По-перше, ми займаємося пошуком бажаючих створити прийому сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. Для цього ми проводимо інформаційні кампанії, різноманітні акції. Нещодавно, зокрема, в різних мікрорайонах була проведена акція «Подаруй дитині надію», під час якої вивчалася готовність громадян нашого міста створювати прийомні сім’ї та допомагати дітям-сиротам. По-друге, від моменту появи прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу до часу закінчення їхнього функціонування фахівці Центру соціальних служб здійснюють соціальне супроводження таких родин. Воно включає в себе психологічну, соціально-педагогічну підтримку як дітей, так і батьків. Ми допомагаємо розв’язувати ті проблемні моменти, які можуть виникнути в процесі існування родини. По-третє, ми допомагаємо батькам підвищувати власну кваліфікацію. Зокрема, доброю традицією міського Центру соціальних служб є проведення літньої школи для прийомних батьків та батьків-вихователів, де вони обмінюються своїм досвідом, отримують необхідну інформацію. У цьому нам допомагає Міжнародний центр «Усинови дитину», з яким ми тісно співпрацюємо.

Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує усіх бажаючих, в кого відкрите серце та щира душа, в кого є бажання взяти на виховання дітей-сиріт, звертатися за адресою: вул. Свердлова, 91 (готель «Сміла», другий поверх, офіс № 218-222). Контактні телефони: 4-62-07, 4-11-71.


принять в семью

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Интервью | Добавил: Neo (18.12.2012)
| Теги: ЦСССДМ | Рейтинг: 4.4/8
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.