Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » история города

«Цікавинка» смілянського пам’ятника В.І. Леніну
23:05 | 11.11.2012

Фактично для усіх міст пострадянського простору наявність пам’ятника В.І. Леніну – це неодмінний та досить звичний атрибут міських вулиць, площ, скверів. Є такі пам’ятники і у Смілі, при чому один із них розташований у самому центрі міста – на головній площі. Проте, на відміну від переважної більшості інших статуй, бюстів, барельєфів, які вшановують В.І. Леніна як лідера Жовтневої революції, смілянський пам’ятник дещо особливий. Про це можна дізнатися з напису, нанесеному на прямокутній стелі, що встановлена біля пам’ятника. На ній висічена телеграма, адресована в 1923 році В.І. Леніну від робітників відрізку Південно-Західної залізниці біля станції «Бобринська» (до 1936 року сучасна залізнична станція ім. Т. Шевченка називалася «Бобринська», при ній функціонували Бобринські майстерні – попередник сучасного Смілянського електро-механічного заводу). У телеграмі значиться:«Москва, Кремль. Товарищу Ленину 16 марта 1923 г.
Рабочие Бобринского участка Юго-Зап. железной дороги на общем собрании в день 25-летнего юбилея РКП(б) шлют вождю привет и за революционные заслуги перед РКП(б) и рабочим классом в знак признательности избрали почетным кузнецом Главных Бобринских мастерских с оплатой по 10-му разряду. Получаемое жалование будет отчисляться в пользу железнодорожного детского дома № 5.
Зампред УЧК профсожа Мельник
Ответственный секретарь Князев»

Таким чином, смілянська статуя В.І. Леніна являється не просто пам’ятником вождю революції, а пам’ятником Леніну – ковалю, яким його зробили смілянські залізничники.

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: история города | Добавил: Neo (11.11.2012)
| Теги: история города | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.