Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Культура

Бібліотека відзначає річницю з дня народження Ніколо Паганіні
23:27 | 26.10.2012

27 жовтня виповнюється 230 років з дня народження Ніколо Паганіні – видатного італійського скрипаля та композитора. З нагоди такої дати у бібліотечній філії № 1 відкрилася нова літературна композиція.

Книги, які представлені у композиції, є різножанровими та являють собою як науково-популярні, так і художні видання. Зокрема, до складу композиції включені такі книги, як «Паганини» Марії Тібальді-Кьези (з серії «Жизнь замечательных людей»), «Флорентийские ночи» Генріха Гейне, «Осуждение Паганини» Анатолія Виноградова; праці, що містять більш стислий матеріал інформативного характеру про Ніколо Паганіні: «100 великих композиторов», «Творческие портреты композиторов», «Краткий биографический словарь композиторов»; витяги з енциклопедій. Вони, до речі, розповідають про маестро не лише як про музиканта, але й як про людину загалом.

Крім друкованої літератури про Ніколо Паганіні, композиція також презентує портрети композитора, його автограф, окремі цитати про музиканта і його власні вислови. Вони покликані на те, щоб якомога чіткіше схарактеризувати дану персону. Зокрема, в одній з цитат, що належить самому композитору, стверджується: «Необхідно сильно відчувати, аби примусити відчувати інших».

Розповідаючи про особливості літературної композиції, завідувач бібліотечної філії № 1 Ольга Лейкіна зазначила:

– Ми готували дану композицію передусім для того, щоб нагадати користувачам бібліотеки і всім громадянам нашого міста про цю видатну особистість. Серед тих видань, які представлені у композиції, я особливо раджу почитати нарис про Ніколо Паганіні, що розміщений у книзі «100 великих композиторов». Інформація, яка зібрана в ньому, не є «сухою», вона цікава, популярна, місцями художня, достатньо стисла. На особливу увагу також заслуговує праця «Флорентійські ночі» Генріха Гейне про Ніколо Паганіні, адже ці дві визначні особистості були сучасниками. В цілому ж літературне наповнення композиції є таким, що може задовольнити різні категорії населення: наприклад, для зайнятих людей в нагоді стануть короткі нариси про Ніколо Паганіні, ті ж громадяни, які мають більше вільного часу, можуть прочитати книги, повністю присвячені суто цій особистості.

Ознайомитися з літературною композицією можна до кінця жовтня за адресою: вул. Кармелюка 80-А (бібліотечна філія № 1), години роботи з 10.00 до 18.00, вихідний день – неділя.


Коротка довідка:


Ніколо Паганіні народився 27 листопада 1782 року в Генуї (Італія) в родині дрібного торгівця. З дитинства почав грати на скрипці. Уже в 11 років виступив з самостійним концертом в Генуї. Мав досвід придворної служби, проте з 1808 року цілковито присвятив себе музиці. Багато виступав у різних європейських країнах. Паганіні є одним з основоположників романтизму в музиці, до того ж він став першим скрипалем, хто застосував у концертній практиці гру по пам’яті, без використання нотних записів. Особливими рисами його виступів були пафос, яскраві образи, драматичні контрасти, віртуозність. Паганіні володів коштовною колекцією скрипок, в тому числі й скрипок Страдіварі; найулюбленішу свою скрипку роботи Гварнері він заповів рідному місту Генуї, не бажаючи, щоб на ній грав будь-який інший музикант, крім нього самого. Як композитор, створив цілу низку музичних творів, серед яких п’єси, варіації для скрипки, інструментальні ансамблі, п’єси для гітари. Вже за життя особистість Паганіні була оточена багатьма легендами, які стосувалися його романтичних пригод та особливої віртуозності. Одну з таких легенд значною мірою створив сам музикант, неодноразово заявляючи про незвичайні секрети своєї гри, які він розкриє лише по закінченні кар’єри. Помер Ніколо Паганіні 27 травня 1840 року в Ніцці (Франція).


Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Культура | Добавил: Neo (26.10.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.