Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Культура

Дитяча письменниця Лілія Блискавиця презентувала нову книгу
21:09 | 13.12.2012

13-го грудня в приміщенні Центральної дитячої бібліотеки відбулася презентація нової книги смілянської дитячої письменниці Лілії Блискавиці – «Курочка-Снігурочка».
Лілія Блискавиця (Пугач) – багатогранна особистість, яка займає помітне місце на «літературному Олімпі» Черкащини та України. Представляючи присутнім письменницю, бібліотекар Наталія Сірик повідомила, що твори Лілії Блискавиці про любов і дружбу, про природу рідної землі, її роздуми і картинки з життя просякнуті великою любов’ю до людей. Також вона є директором видавництва «Блискавиця», секретарем літературно-мистецького клубу «Натхнення» та літературного об’єднання «Тясмин», керівником дитячої літературної студії ім. Тодося Осьмачки. На сторінках міських, районних та періодичних видань Лілія Блискавиця друкує статті про проблеми сучасної України, оскільки сама за фахом є журналістом та членом Національної спілки журналістів. Крім цього, письменниця захоплюється вишивкою, грою на музичних інструментах, керуванням автомобілю, подорожами до екзотичних країн, дайвінгом, колекціонуванням мушлей, коралів, морської фауни та комах, які вона збирала в Таїланді, Китаї, Іспанії, Єгипті, Туреччині, Греції, Чорногорії (нині зберігаються в міському краєзнавчому музеї).
Презентуючи нову збірку своїх оповідань «Курочка-Снігурочка» письменниця розповіла про роботу над створенням книги:
– Натхнення з’являється від природи, від оточуючого середовища. Моє натхнення лине від самого дитинства, з бабусиного городу, з маленьких курочок, які бігали на подвір’ї. Я завжди спілкувалася із ними, як з рідними, тому що завжди треба поважати оточуюче середовище, любити природу і вона буде віддавати тобі своє тепло. Все, що я бачила навколо, я хотіла описувати і воно збереглося в моїй пам’яті. Так народилася книга «Курочка-Снігурочка». Вона вчить добра, турботи за своїми рідними, за тваринками, – сказала Лілія Блискавиця.
Особливістю книги є те, що видана вона двома мовами – українською та англійською. Саме цим книга є дуже цінною для дітей, які вивчають англійську мову. До речі, на презентації видання школярі прочитали уривок одного із вміщених у ньому оповідання в обох варіантах.
На заході також був присутній гуморист, член Національної спілки письменників України Володимир Ткаченко, який написав передмову до презентованого Лілією Блискавицею видання. Виступаючи, він звернувся до дітей:
– Ви знаєте, як треба писати книжки для дітей? Я вам розкажу: це так само пишеться, як і для дорослих, але набагато краще. В тому, що Лілія пише дитячі книжки, немає ні її заслуги, ні провини – це її дарунок Божий. Перша її книжка «Ойойойкове гніздечко» знайшла свого читача, отримала гарні відгуки. Я радий, що вийшла й друга збірка її оповідань «Курочка-Снігурочка», – поділився гуморист та особисто прочитав написану нам передмову.
Книга «Курочка-Снігурочка» побачила світ у Черкаському видавництві «Чабаненко Ю.А.», оздоблена прекрасними ілюстраціями, до створення яких долучилися Лідія Колесник, Вікторія Філь та Олена Кононенко. Переклад англійською мовою здійснила Аліса Котляренко. Видання рекомендоване Вченою радою Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників для позакласного читання учням 5-11 класів.

Лілія Блискавицяпрезентація нової книгипрезентація нової книгипрезентація нової книги

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Культура | Добавил: Neo (13.12.2012)
| Теги: библиотека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.