Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » Статьи » Новости » Политика

Місцеві вибори наступного року: можливі кандидати на посаду мера Сміли
14:52 | 17.01.2013

Чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають відбутися вже наступного 2014 року, і незважаючи на те, що дата виборів ще не визначена, тим не менше юридична сторона питання вказує саме на 2014 рік. В кулуарах все частіше поширюються розмови про підготовку до нової виборчої кампанії.

Нагадаємо, що останні вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів відбулися в Україні в жовтні 2010 року. На момент проведення минулих місцевих виборів конституційна реформа 2004 року вже була відмінена, а Конституція діяла в редакції 1996 року, стаття 141-ша якої визначає 4-річний строк повноважень для депутатів міських рад та міських голів. Оскільки Конституція – це основний Закон держави, то депутати і міські голови, обрані в 2010 році, отримали владні повноваження на 4 роки, а це означає, що чергові вибори до місцевих рад відбудуться вже наступного року. У зв’язку із цим ми вирішили проаналізувати, хто може претендувати на пост мера Сміли на місцевих виборах 2014 року.

На нашу думку, великі шанси зайняти крісло міського голови належатимуть наступного року кандидату від провладної «Партії регіонів». Тут існує кілька варіантів розвитку подій. Передусім можна припустити, що боротися за другий термін на вибори може висунутися діючий мер Сміли Вадим Решетняк. За теперішній строк своєї каденції Вадим Решетняк вже накопичив достатній досвід роботи міським головою та сформував довкола себе сильну команду. Саме це дає йому можливість забезпечувати у місті стабільність. Висунення кандидатури Вадима Решетняка на другий строк могло б укріпити його позиції на політичній арені та надало б йому шанс підготуватися до чергової спроби бути обраним у народні депутати. Ймовірність такого варіанту розвитку подій певною мірою пов’язана із діючим губернатором, а також із тим, чи залишиться він на своїй посаді, а якщо ні, то хто саме буде новим очільником області замість нього.

Альтернативним кандидатом на пост мера Сміли від «Партії регіонів» може стати й нинішній перший заступник міського голови Михайло Коваленко. Такий крок зі сторони провладної партії був би цілком логічним та послідовним, оскільки фактичне управління усіма господарськими справами міста здійснює саме Михайло Коваленко. Отже, в разі обрання його міським головою суттєвих змін в «рівновазі» міста ймовірно не відбудеться.

Ще одним варіантом розвитку подій може стати висунення кандидата від оточення Сергія Зайцева, діючого голови Смілянської райдержадміністрації. Відмітимо, що саме завдяки цій команді «Партія регіонів» змогла отримати переконливу перемогу до Смілянської міської ради на місцевих виборах 2010 року. Однією з найбільш передбачуваних кандидатур від згаданої команди може стати сам Сергій Зайцев – досить публічний і активний політик. Розвиток такого варіанту подій також значною мірою залежатиме від кадрової ситуації в обласній адміністрації і, звісно, напряму пов’язуватиметься з тим, хто саме буде губернатором Черкащини на той момент. Відставка Сергія Тулуба і прихід нового керівника в область швидше за все призведе до масової зміни очільників райдержадміністрацій.

Поза увагою не можна залишити й кандидатуру Олександра Литвиненка, діючого секретаря Смілянської міської ради. Але, беручи до уваги внутрішнє протистояння, яке виникло у міськвиконкомі в 2011 – 2012 роках, такий варіант є малоймовірним, оскільки кандидатура Олександра Литвиненка є достатньо резонансною і може викликати великий опір у самому місцевому осередку «Партії регіонів».

Поява ж офіційного кандидата в мери Сміли від «Батьківщини» на сьогоднішній день видається малоймовірною. Нагадаємо, що після уходу з керівного поста лідера смілянської «Батьківщини» Лариси Плакси, всередині згаданого партійного осередку відбуваються негативні тенденції. Передусім їх можна спостерігати на прикладі розладу фракції «Батьківщини» в Смілянській міській раді: лідер фракції Дмитро Горелий на даному етапі не проявляє жодної політичної активності, Віктор Золотоверхий став замісником голови Смілянської райдержадміністрації і припинив активну діяльність в міській раді, один із опозиційних депутатів Ярослав Шаблій блокується з іншими позафракційними депутатами, зокрема з Олексієм Давиденко, який, як показали парламентські вибори, має власні амбіції, і т.д. Отже, можна підсумувати, що зміна лідера смілянського партійного осередку «Батьківщини» фактично призвела до занепаду його  організаційних можливостей, що можна було спостерігати на парламентських перегонах. У зв’язку з цим поява сильного кандидата в мери від «Батьківщини» на сьогодні представляється малоймовірною.

Від посягань на крісло мера, швидше за все, відмовиться й місцевий осередок «Фронту змін», яка веде себе вкрай обережно відносно діючої влади та «Партії регіонів». Зі сторони виникає враження, що «Фронт змін», відносячи себе до опозиції, діє за принципом «не нариватися».

Зовсім незрозумілою є ситуація і з партією «Удар», яка, як показали парламентські вибори, могла б серйозно претендувати на власну фракцію у Смілянській міській раді та відіграти не останню роль у виборчих перегонах за посаду міського голови. Завадити цьому може ряд причин, і найперша з них – організаційна, оскільки міського осередку «Удару» фактично не існує. «Обличчям» смілянського «Удару» зміг би стати колишній мер Сміли Андрій Колесник. Однак, результати парламентських виборів, які продемонстрували вкрай низький відсоток його підтримки, навряд чи дозволять повторити цей тактичний прийом. Нагадаємо, що Андрій Колесник на виборах 2012 року був кандидатом в народні депутати від партії «Удар» по смілянському 198-му мажоритарному округу. Можна констатувати, що його передвиборча кампанія за весь час парламентських перегонів так і не розпочалася. Врятувати колишнього мера Сміли від розгрому могло б зняття його кандидатури на користь більш рейтингового опозиційного лідера Сергія Рудика, але цього не сталося, й Андрій Колесник потерпів поразку.

Відмінні організаційні здібності серед усіх опозиційних партій сьогодні демонструє лише смілянська «Свобода». На парламентських перегонах вона показала, що може досягати серйозних результатів. Найбільш ймовірно, що «Свобода» на виборах міського голови буде блокуватися з «Українською платформою» (Сергій Таран), але на перемогу кандидата від цих політичних сил розраховувати не варто. Основна причина цього – відсутність підтримки «Свободи» іншими опозиційними партіями («Фронт змін», «Батьківщина», «Удар»).

Цілком можна прогнозувати, що у виборах міського голови наступного року активну участь візьме команда Віктора Тимошенка. Нагадаємо, що саме Віктор Тимошенко став переможцем парламентських перегонів по смілянському 198-му мажоритарному округу. Можна припустити, що народний депутат проявить власні амбіції та зробить спробу вплинути на місцеві вибори. Кандидатами на пост мера Сміли від Віктора Тимошенка можуть стати члени його команди – Володимир Гречаний чи Мар’яна Герасименко, які керували його передвиборчим штабом. Враховуючи той факт, що Володимир Гречаний вже є пенсіонером, швидше за все вибір буде зроблений на користь висунення кандидатури Мар’яни Герасименко, яка раніше вже була головою Смілянської райдержадміністрації і має значний досвід управління господарською сферою. Крім цього, досить значною є вірогідність, що від груп Віктора Тимошенка та Сергія Зайцева буде висунута єдина кандидатура.

Можливо, від участі у виборчій кампанії не відмовляться Олексій Давиденко та Анатолій Семинога, котрі, використовуючи свій вплив, також зроблять спробу забезпечити перемогу одного з кандидатів.

Не слід також виключати імовірної появи інших «джокерів» – кандидатів, які сьогодні не беруть публічної участі в політичному житті міста.  

Поделись новостью с друзьямиЧитать еще новости:
Категория: Политика | Добавил: Neo (17.01.2013)
| Теги: политика | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.